CANTICORUM – Ženský pěvecký sbor

Ženský pěvecký sbor CANTICORUM z Havířova tvoří 28 stálých členek a klavírista. Sbor vznikl koncem roku 2007 při Městském kulturním středisku v Havířově.

Sbormistr :  Vítězskav Soukup, tel: +420 603280684
Jednatel sboru: Hana Havrlantová, tel. +420 602729222
Informace: http://www.sbor-canticorum.cz/

Repertoár sboru je pestrý a bohatý, tvoří ho převážně čtyřhlasé písně klasických autorů hudby od středověku po současnost, dále černošské spirituály v angličtině, duchovní latinská hudba, filmové skladby i české lidové písně. Většina skladeb je s klavírním či varhanním doprovodem, kvalitu pěveckého sboru prověří ovšem skladby zpívané a capella, proto i tyto má Canticorum ve svém repertoáru.

Sbor vystupuje na vernisážích, přehlídkách a hudebních soutěžích v působnosti města, kraje i na mezinárodní úrovni. Organizuje své vlastní samostatné koncerty, na kterých rád uvítá i jiné pěvecké sbory ze širšího okolí. V roce 2009 dosáhl významného úspěchu v mezinárodní soutěži „Rybnickiej Jesieni Chóralnej“, kde postoupil mezi 5 nejlepších sborů, které vystoupily v rámci slavnostního večera laureátů soutěže. Sbor se v listopadu 2009 taktéž zúčastnil na Spotkaniu Śpiewaczym Chórów Parafialnych Śląska Cieszyńskiego „Cantate Domino 2009“.  V roce 2011 získal stříbrný diplom a cenu za nejlepší interpretaci lidové písně v mezinárodní soutěži Gaude Cantem v Beilsko-Bialej v Polsku. Na Festivalu sborového umění v Jihlavě 2012 byl sbor oceněn stříbrným pásmem. V dubnu 2014 se sbor zúčastnil mezinárodní soutěže Vratislavia Sacra v polské Vroclavi, kde získal 2.místo v kategorii ženských sborů.

Scroll to Top