KLUB NUMISMATIKŮ

ČESKÁ NUMISMATICKÁ SPOLEČNOST v Havířově působící pod hlavičkou Městského kulturního střediska Havířov

Havířovská pobočka patří k jedné z aktivnějších poboček České numismatické společnosti v České republice. Společnost sdružuje zájemce o sbírání mincí, bankovek, odznaků, vyznamenání a medailí. Organizuje pro své členy pravidelné schůzky, odborné přednášky, aukce sběratelského materiálů, realizuje publikační činnost a zajišťuje návrhy a ražby příležitostních medailí. Poznávací zájezdy jsou pořádány tematicky, přičemž jsou spojovány s prohlídkami muzeí, výstav a historických památek. Kromě České republiky byly pro členy havířovské pobočky uspořádány zájezdy do Rakouska, Německa, Polska a na Slovensko. 

Členské schůzky se konají každou první a třetí středu ve všech měsících s výjimkou července a srpna. Schůzky se konají v Kulturním domě Leoše Janáčka, Dlouhá třída 1593/46, Havířov-Podlesí a to vždy od 16.00 hod do 18.00 hod. v místnosti č. 43.

Dětem a osobám mladším 18 let pomůžeme se založením sbírky, rádi předáme informace o sběratelské činnosti, naučíme ohodnocovat sběratelský materiál a budeme informovat o odborných akcích v našem okolí. Další informace na e-mail: cns.havirov@seznam.cz a webových stránkách www.numismatika-havirov.cz

Zájemci se mohou dostavit na pravidelné členské schůzky, kde budou o všech našich aktivitách informování.

 

předseda ČNS pobočky v Havířově Ing. Daneš Skulina

Informace

Kontakt: 603 526 067, Ing. Skulina
E-mail:
cns.havirov@seznam.cz

Scroll to Top