KLUB BRIDŽISTŮ

Bridž je nejrozšířenější karetní hra na světě a vůči ostatním karetním hrám má bridž stejné výsostné postavení jako šachy vůči deskovým hrám. Kdo chce v bridži vyhrávat, potřebuje k troše štěstí dobrou paměť, logické myšlení, tvořivé schopnosti, smysl pro spolupráci s partnerem, vytrvalost a soustředěnost. Sportovní bridž byl v roce 2002 ukázkovým sportem na olympiádě v Salt Lake City.

Sportovní klub bridže funguje pod hlavičkou městské kulturní instituce (v současnosti s názvem Městské kulturní středisko Havířov) již od roku 1969.

Od roku 2000 se Bridžový klub Havířov zaměřil na výchovu mládeže a pod vedením Jaroslava Hájka a Daniela Vachtarčíka vznikla Havířovská bridžová akademie, která již vychovala mnoho nejen mládežnických reprezentantů ČR, z nichž někteří se pyšní i medailemi z evropských a světových šampionátů. Havířov je největší mládežnickou základnou v České republice.

V roce 2014 došlo ke změně názvu na Bridžový spolek Havířov, taktéž od tohoto roku spolek každoročně začal pořádat mezinárodní Velkou cenu Havířova, které se zúčastňuje až stovka hráčů.

Pokud máte zájem proniknout do tajů této zajímavé hry, můžete navštívit kterékoliv úterý klubový turnaj v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově – Podlesí, kde se nachází hrací místnost č. 43 a turnaje se konají každé úterý od 16:00 do 20:00 hodin.
Jestliže jste ve věku 11-16 let, stačí se včas informovat začátkem září, kdy začínají na Gymnáziu, Havířov-Podlesí a na ZŠ 1. máje, Havířov – Město, kroužky pro úplné nováčky.

Webové stránky Bridžového spolku Havířov: http://bridzhavirov.cz
Webové stránky Českého bridžového svazu: http://czechbridge.cz/

Kontakt:

  • Mgr. Daniel Vachtarčík, předseda: 604 450 322
  • Mgr. Jaroslav Hájek, trenér-metodik: 723 140 104
Scroll to Top