Hades – hudebně dramatické studio

Poslání tohoto „souboru“ je především poskytovat mladým adeptům od 15 let základní vědomosti a praktické dovednosti v oblasti herecké tvorby, včetně zásad pohybové průpravy herce.

Toto herecké studio působí v Městském kulturním středisku Havířov od září 1992.

V posledních 6.- 7. letech se tato činnost rozšířila na přípravu adeptek modelingu (jevištní projev!) – jde tedy v podstatě o divadelní výchovu. Těžiště dramaturgie spočívá v nácviku básní, monologů, dialogů a kratších scének. Většina členů studia se vzdělává také v sólovém zpěvu a hře na klavír, takže bylo možno od prvních let rozšířit hereckou průpravu i v oblasti syntetického divadla (pohádky „Kocour v botách“ /1991/, „Pop-elka“ /1994/ a „Sůl nad zlato“ /2000/ . Posláním „souboru“ není produkce divadelních představení. Poslední premiérou v dubnu 2003 byla dramatizace andersenovy pohádky „Císařovy nové šaty“. Všechny tyto dramatizace a úpravy včetně dalších scének autorsky připravoval vedoucí studia Mgr. J. Neuwirth do roku 2014. Od tohoto roku z důvodu ukončení činnosti Mgr. J. Neuwirtha je vedoucím tohoto amatérského divadla RNDr. Pavel Žiška. 

Nejúspěšnější absolventi studia :
1. Robert Musialek (Ostrava), který rovnou po absolvování HaDeS byl přijat na JAMU Brno, kde absolvoval muzikálové herectví (1996)
2. Simona Pavelková absolvovala hudebně-dramatické oddělení na konzervatoři Leoše Janáčka Ostrava (1997)
3. Patricia Glinská – nyní konzervatoř Ostrava (2001)

Nejúspěšnější dívky v modelingu :
1. I. vicemis „Reneta“1998 – Romana Frkalová
2. finalistka MISS Morava a ČR 1996-1997 – Petra Havlasová
3. vítězka MISS Reneta 1995 – Andrea Scibranyiová
(Podtrhuji, že všechny modelky předvedly v tzv. volné disciplíně herecký monolog „Manon Lescaut“ a „My Fair Lady“.)
4. úspěšnou finalistkou soutěže MISS Reneta v r. 2002 a MISS Horal Špindlerův Mlýn byla Veronika Bukowská

Scroll to Top