DIALOGY S KRYLEM
David Uličník (4TET)

DIALOGY S KRYLEM
David Uličník (4TET)

David Uličník – originální podání písní a básní Karla Kryla.
Koncertní pásmo Dialogy s Krylem obsahuje nejen známé ale i pozapomenuté písně Karla Kryla. Zajímavým prvkem celého pásma je však průvodní slovo, pomyslný hudební a literární dialog, kterým David Uličník (zpěvák vokálního seskupení 4TET) připomene životní příběh legendárního barda, pozoruhodné momenty jeho tvorby i osobní vzpomínky.
David Uličník navštěvoval zpěv na LŠU v Kroměříži. Zpíval v rockových a alternativních skupinách na Moravě. Dva roky pravidelně dojížděl na hodiny zpěvu do pražské rockové školy Come To Jam. V roce 1997 začal studovat zpěv u profesora Eduarda Klezly na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kam docházel 4 roky. V současnosti studuje operní zpěv u profesorky Marty Boháčové.
V minulosti hrál v muzikálech Vlasy, Starci na chmelu, Drakula, Svět plný andělů, Babylon, Kleopatra, Galileo, Miss Saigon (za roli Johna byl nominován na cenu Thálie). V současnosti ho můžeme vidět v hlavní roli Jeana Valjeana v muzikálu Les Miserables (nominace na cenu Thálie), West Side Story, ve Státní opeře v hlavní roli opery Candide. Další jeho výraznou aktivitou je vystupování s velmi populární skupinou 4TET Jiřího Korna.
V roce 2006 vydal David Uličník své první sólové album HLADINA ZVLNĚNÁ. Píseň „Marie Milá“ z tohoto alba zvítězila v hitparádě Českého rozhlasu a získala platinovou desku.

Scroll to Top