Dejvické divadlo:
Ucpanej systém

Koupit vstupenku

Dejvické divadlo:
Ucpanej systém

Proč Bůh sedí na střídačce
Podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe Acid House

ČR, 2023, přímý přenos z Dejvického divadla
přístupný od 15 let, české znění, 160 min. (včetně jedné přestávky)

Režie: Michal Vajdička
Překlad: Olga Bártová / Divadelní adaptace: Daniel Majling
Scéna a kostýmy: Pavol Andraško / Hudba: Marián Čekovský
Dramaturgie: Daniel Majling, Eva Suková
Hrají: Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Václav Neužil, Hynek Čermák / Matěj Hádek,
Jaroslav Plesl / Lukáš Příkazký, Petr Vršek, Martin Myšička / Pavel Šimčík,
Martin Pechlát, Jana Holcová, Klára Melíšková, Lenka Krobotová a další

Adaptace povídek Irvina Welshe v legendární inscenaci Dejvického divadla se loučí přímým přenosem derniéry do kin 19. dubna 2023 od 19:00.

Když se vám během jednoho dne po…e celý život a navíc potkáte Boha v hospodě, který vám řekne, že sice existuje, ale že je to líná p…a, která na vše s..e, myslíte si, že nemůže být hůř. Ale ono může… Inscenace Ucpanej systém vznikla na základě povídkové knihy a filmového scénáře známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. Smutnými hrdiny jsou mladí lidé, kteří se nedokážou vymanit z podivné bezvýchodnosti své ztracené existence. Welshovy romány a povídky jsou syrově upřímné, plné drog, drsného jazyka a fotbalu, zkoumají temná zákoutí světa i duše. Pod černěhumorným povrchem anekdot se ale skrývá podstatná a působivá generační výpověď.

Ucpanej systém získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012. Ivan Trojan získal Cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha a současně byl za tuto roli nominován na Cenu Thálie.

» Další informace o představení
» Ukázky z představení

Legenda: 3DPřístupnéOd 18 letOd 15 letOd 12 letTitulky Dabing Klub dokumentárního filmu Filmový klub V případě naplnění kapacity malého sálu bude projekce přesunuta do velkého sálu - platí pro letní měsíce (červenec, srpen).
Zobrazit legendu Skrýt legendu
Scroll to Top