Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Miniteatro

Miniteatro – přehlídka – festival malých nezávislých a profesionálních zájezdových divadel hrajících pro děti, který založil v roce 1991 havířovský divadelník a principál Divadla Kruh Jiří Tibitanzl. Festival se koná každý rok na jaře v loutkovém sále Kulturního domu Petra Bezruče v celkem devíti dnech. Mimo divadelní představení pohádek je pro děti připraven také doprovodný program ve foyeru divadla;  hraje vodnická kapela Rybníkáři z Českých Budějovic a opravdový dudák z Opavy.

Každým rokem Havířov navštíví celkem 7 nejlepších divadel z různých částí České a Slovenské republiky.  Festival organizuje Městské kulturní středisko Havířov za podpory statutárního města Havířova.

První ročník přehlídky byl ve znamení repertoáru Divadla Kruh, který navštěvovali nejen rodiče s dětmi, ale také pořadatelé z okolních měst. Později se k Miniteatru  přidala další divadla a přehlídka tak dostala festivalový ráz.

Za celou 24letou tradici navštívili diváci celkem přes 460 představení a zhlédli 170 pohádkových titulů.  Celková návštěvnost doposud dosáhla čísla 33.500 diváků.

Od roku 2007 nese Miniteatro jméno po svém zakladateli, Jiřím Tibitanzlovi, který nečekaně odešel do divadelního nebe dne 6. 3. 2006.