Interaktivní výstava Adolfa Dudka – Dětem pro radost

Interaktivní výstava Adolfa Dudka – Dětem pro radost

19. červenec - 29. srpen

Místo konání: KD Radost (galerie)

Cena: 25 Kč

14. srpna od 15 do 16 hodin – setkání s autorem:
„Hrajeme si na malíře“ – interaktivní show Adolfa Dudka


Adolf Dudek

Kreslení se věnuje od útlého dětství a jak sám říká, v podstatě se dětstvím prokreslil. Aby měl lepší šanci uplatnit se v budoucnu na pracovním trhu, začal studovat potravinářskou průmyslovou školu v Pardubicích, k tomuto oboru ale neměl vztah. Poté studoval Lidovou konzervatoř v Ostravě.

Po revoluci v roce 1989 se začal naplno věnovat kreslení. V Ostravě si našel nakladatele a v roce 1992 vyšla jeho první kniha s názvem Veselá zvířátka. Následovaly další knihy jako například O koblížkovi (1992), Abeceda (1993) nebo Vařila myšička kašičku (1996). Mezi jeho nejnovější knihy patří Cestovatelské pohádky (2016) nebo Špalíček pohádek a říkadel (2017). Celkově ilustroval přibližně 130 knih. Než začal v roce 1991 působit jako ilustrátor na volné noze, pracoval jako velitel telefonní ústředny nebo konstruktér.

Kromě ilustrování se věnuje také pořádání vystoupení pro děti i dospělé jako například Hrajeme si na malíře, Pohádkové kreslení, Malujeme Vánoce nebo Vystoupení ke dni matek. Jejich cílem je zábavnou formou naučit kreslit. Ilustruje ve spolupráci s dětským časopisem Sluníčko a věnuje se také ilustracím obalů CD, omalovánkám, pohlednicím nebo malbám na stěnu. Jeho dalšími zálibami je horské kolo, příroda, hudba, film nebo cestování. Inspiraci hledá například v oblasti Beskyd. Žije ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Mezi jeho oblíbené ilustrátory patří Helena Zmatlíková nebo Josef Lada.  (zdroj: Wikipedie)

Scroll to Top