Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny 

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2020

Partner koncertů komorní hudby

Změna programů a termínů vyhrazena.

DUO CD

Martin Cába a Vít Dvořáček (kytary)

Koupit vstupenky

Duo bylo založeno v roce 2016 studenty oboru klasická kytara na pražské Akademii múzických umění V. Dvořáčkem a M. Cábou. Působí pod pedagogickým vedením Petra Saidla. K největším dosavadním úspěchům dua patří 1. cena a titul laureáta v mezinárodní interpretační soutěži K. Ditters z Dittersdorfu a hudební klasicismus ve Vidnavě, kterou získalo na konci roku 2017. V roce 2018 Duo CD koncertovalo na mezinárodních kytarových festivalech Open guitar Křivoklát a festival J.K.Mertze v Bratislavě a rovněž vystupovalo při příležitosti předávání ceny předsedy Rady pro výzkum, vývoj a inovace a na udílení cen Hlávkovy nadace.

Martin Cába (nar. 1996) studoval hru na kytaru v letech 2006–2012 na ZUŠ Josefa Kličky v Klatovech, od r. 2009 navštěvoval rovněž soukromé lekce u tehdejšího profesora plzeňské konzervatoře Antonína Černého. V letošním roce úspěšně absolvoval na plzeňské konzervatoři ve třídě profesora Ozrena Mutaka a v současé době je studentem 3. ročníku HAMU ve třídě Mgr. Pavla Steidla a Petra Saidla. Zúčastnil se řady mistrovských kurzů (Reentko Dirks, Tillmann Hopstock, Fabio Zanon, Aniello Desiderio, Zoran Dukić, Goran Listeš, Thomas Fellow, Stefano Viola, Pavel Steidl, Zdeněk Dvořák) a přivezl si úspěchy z mnoha soutěží - Mezinárodní kytarová soutěž Ivana Ballu Dolný Kubín (Slovensko) 1. cena v  roce 2012 a 2014, Mezinárodní kytarový festival a soutěž Cithara Ignea Žory (Polsko) 2014 3. cena, Mezinárodní kytarová soutěž Zruč nad Sázavou 2012 2. cena, Mezinárodní soutěž „Andrés Segovia“ v německém Monheimu  4. místo v roce 2016, z národních soutěží např. Soutěžní přehlídka konzervatoří a hudebních gymnázií ČR v Pardubicích v roce 2013 1. cena a 2016 2. cena. Spolupracoval s orchestry a soubory jako je Plzeňská filharmonie, Consortium musicum a Apollon Quartet.

Vít Dvořáček (nar. 1995) vystudoval Brněnskou konzervatoř ve třídě Vladislava Bláhy, nyní pokračuje na HAMU v Praze pod vedením Mgr. Pavla Steidla a Petra Saidla. Absolvoval řadu kurzů u známých kytaristů z celého světa (Marcin Dylla, Scott Tennant, Roland Dyens ad.). Uspěl v řadě soutěží, mj. zvítězil v národní soutěži ZUŠ, v r. 2010 získal 1. a v r. 2013 3. cenu v soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií ČR, v Mezinárodní kytarové soutěži Ivana Ballu v Dolnom Kubíně (Slovensko) obdržel v roce 2013 a 2008 1. cenu a titul laureáta a v roce 2011 a 2012 2. cenu. Umístil se i na soutěžích v Rakousku a Itálii (Jorge Cardoso Wettbewerb Rust 2011 1. cena, Concorso Europeo di Chitarra Classica „Citta di Gorizia“ 2012 3. cena). Od roku 2018 působí jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Program koncertu:

1) Antoine de Lhoyer – Duo Concertant č.3, op. 31

I. Allegro agitato
II. Romance, Andante sostenuto
III. Rondo, Poco vivace

2) Joaquin Rodrigo: Sonata Giocosa

                I. Allegro moderator
                II. Andante moderato
                III. Allegro

3) Mario Castelnuovo-Tedesco – Preludium a fuga č.7, cis moll

 

Přestávka

 

4) Carlo Domeniconi – Preludium a fuga č.2

5) Antonio José – Sonáta

I. Allegro moderato
II. Minuetto
III. Pavana triste
IV. Final

6) Astor Piazzolla: Tango suite, 2.věta

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 29. leden 2020 19:00 KD Radost 200 Kč / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč