Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Romantické housle IVANA ŽENATÉHO

Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka

ROMANTICKÉ HOUSLE IVANA ŽENATÉHO
ZAZNÍ LETOS V HAVÍŘOVĚ

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka nabídne během 31 festivalových dní 33 koncertů a řadu doprovodných akcí v různorodých prostorách Ostravy, Hukvald a dalších 10 okolních měst, mezi které patří také město Havířov. V pondělí 17. 6. v 19 hodin v Kulturním domě Petra Bezruče přivítá všechny přítomné sám prezident festivalu Ivan Ženatý. Nejen havířovští posluchači jsou tedy zvaní na houslový recitál, ve kterém budou dominovat skladby evropského romantismu. Ivana Ženatého na klavír doprovodí Martin Kasík. 

„Festival nerealizuje své koncerty v Havířově každý rok, zato přiváží vždy mimořádnou hudební a festivalovou událost (např. vítěz Chopinovy klavírní soutěže ve Varšavě R. Blechacz a skvělý soubor Amsterdam Sinfonietta). Ivan Ženatý je vzorný příklad toho, že doma nikdo není prorokem. Je samozřejmě pravidelně zván jak profesionálními orchestry, tak pořadateli komorních koncertů, ale daleko větší kariéru zažívá v zahraničí. A to jak pedagogickou, tak především sólistickou – hraje v nejslavnějších koncertních sálech celého světa,“ dodává Jaromír Javůrek, ředitel MHJF Leoše Janáčka.
V nádherně sestaveném programu jeho recitálu převažují skladby evropského romantismu: Roberta Schumanna a Edvarda H. Griega. Houslová sonáta Oskara Nedbala – nejmilejšího žáka Antonína Dvořáka – bude pro mnohé velkým překvapením. Stejně tak skladba současného českého skladatele Juraje Filase, která je psána velmi příjemným a přístupným hudebním jazykem.

Program koncertu:
Robert Schumann: Märchenbilder pro housle a klavír op. 113
Oskar Nedbal: Sonáta pro housle a klavír h moll op. 9
Juraj Filas: L’adieu pro housle a klavír
Edvard Grieg: Sonáta pro housle a klavír č. 3 c moll op. 45

Účinkující:
Ivan Ženatý – housle
Martin Kasík – klavír

Podrobnější informace ke koncertu jsou k dispozici zde.

Vstupné: 250  Kč,
děti-studenti 150,-Kč, senioři nad 60 let ZDARMA (pouze v pokladně KD Petra Bezruče v Havířově)
Vstupenky lze zakoupit online na www.mhflj.cz, v síti Colloseum Ticket nebo na pokladně KD Petra Bezruče v Havířově.

„Velmi se těším na setkání nejen na svém recitálu, kam jsem zařadil dlouho neprovedenou krásnou sonátu Oskara Nedbala, ale i na dalších koncertech, ze kterých bych rád doporučil vystoupení vynikajícího slovenského houslisty Milana Paľy nebo skvělého francouzského umělce Renauda Capuçona, který provede houslový koncert našeho Antonína Dvořáka. Pokud mi to čas dovolí, nenechám si ujít budapešťský Lisztův komorní orchestr, ani skvělé klavírní trio, v jehož čele stojí mimořádná houslistka Isabelle Faust.“

 Ivan Ženatý
prezident MHF Leoše Janáčka

Program

DatumČasMísto konáníCena
Pondělí 17. červen 2019 19:00 KD Petra Bezruče (velký sál) 250 Kč, děti-studenti 150 Kč, senioři nad 60 let ZDARMA