Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

FILIPÍNY

cestopisná přednáška Radima Ptáčka

Rezervovat vstupenky

Filipíny jsou ostrovním státem ve východní části Tichého oceánu, který se rozkládá na více než sedmi tisících různě velkých ostrovech a je jedním z druhově nejbohatších regionů světa. Více než polovina druhů živočichů a tři čtvrtiny rostlinných druhů se nevyskytují nikde jinde na světě. Téměř každý velký ostrov hostí jedinečnou faunu a floru s vysokým procentem lokálního endemismu. Na Filipínách bylo zaznamenáno 677 druhů ptáků, z nichž asi 400 je stálých a každý třetí z nich nežije nikde jinde na světě. Vidět zde na některých ostrovech můžete i nejmenšího primáta naší planety, nártouna filipínského. Po většinu roku mimo turistickou sezónu vám může připadat, že máte ostrovy jen sami pro sebe. Jsou většinou zarostlé tropickou džunglí, s horskými útvary a písečným pobřežím lemovaným modrými vodami oceánu a korálovými útesy. Dosud jsme nezažili tak úchvatné šnorchlování v průzračné vodě bohaté na korálový život a množství vraků válečných lodí, jako v okolí ostrova Coron a Busuanga. Pokud se plážového oddychu na mořském pobřeží přesytíte, máte možnost navštívit v hornaté části ostrova Luzon jiné mistrovské dílo, kde se snoubí práce člověka s přírodou – fenomenální rýžové terasy na svazích kopců u Banaue rozkládající se na ploše větší než 10 tisíc kilometrů čtverečních.  Za návštěvu určitě stojí i téměř dokonale symetrický vulkán Mayon přesahující 2.600 metrů n.m. na jihu ostrova Luzon, který je považován za jednu z nejkrásnějších sopek světa. Podle filipínských geologů je však také jedním z nejnebezpečnějších vulkánů – za posledních 400 let vybuchl přibližně padesátkrát. V době naší krátké návštěvy byl v klidu, ale pár měsíců poté začal vytvářet fotogenické scenérie doprovázené chrlením magmatu. Přes tisícovku neuvěřitelně souměrných kopců vysokých sotva 120 metrů umístěných jeden vedle druhého porostlých zelenou trávou rozložených na padesáti kilometrech čtverečních naleznete v Čokoládových horách na zapomenutém ostrově Bohol. Mezi geology se vyskytují různé hypotézy o vzniku této přírodní scenérie zapsané na seznamu UNESCO. Zřejmě se jedná o výsledek erupce podmořské sopky nebo erozí vymodelovaného korálového útesu do současného stavu. Na ostrově Palawan nevynechejte prohlídku jedné z nejdelších, nejtajemnějších a nejvíc fascinujících podzemních řek na světě zapsané na seznamu UNESCO už od roku 1999. Plavba krasovými jeskyněmi v naprosté tmě je zážitek, na který se nezapomíná.  Naše výprava byla příliš krátká na to, abychom stihli navštívit všechny uvedené zajímavosti na ostrovech. Nejpodstatnější ale je, že lidé jsou zde většinou usměvaví, spokojení a komunikativní. I vám se tady bude určitě líbit. Již brzo připravujeme o Filipínách několik cestovatelských přednášek, tak neváhejte přijít.

Více na: http://www.d-klub.cz/cz/menu/14/cestopisne-prednasky/clanek-313-filipiny-s-filipem/

Vstupné: 70,-Kč, studenti: 60,-Kč

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 14. březen 2019 18:00 KD Petra Bezruče (loutkový sál) 70 Kč / Děti, studenti: 60 Kč