Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

MAREK KOZÁK varhany, klavír

varhanní a klavírní recitál

Koupit vstupenky

Marek Kozák (*1993)

Český klavírista, vítěz Evropské klavírní soutěže v Brémách 2018, studoval na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě (klavír u Moniky Tugendliebové a varhany u Martiny Zelové). V současné době dokončuje magisterské studium na HAMU u Prof. Ivana Klánského. Hře na klavír se věnuje od čtyř let. Úspěšně se zúčastňoval klavírních soutěží a projevoval svůj talent také v oborech hra na varhany a kompozice.
K jeho významným úspěchům patří 2. cena a titul laureáta na prestižní soutěži Pražského jara v roce 2016, kde byl mj. oceněn za provedení soudobé skladby Kejklíř Adama Skoumala.
Z dalších úspěchů jmenujme vítězství na Mezinárodní varhanní soutěži Petra Ebena v Opavě, kde také získal cenu za varhanní improvizaci (2008).
Marek Kozák vyhrál také 1. cenu na Mezinárodní klavírní soutěži Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních (2013) a 3. cenu na chopinovské soutěži v Darmstadtu. O rok později získal 1. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni.
Vystoupil s předními českými orchestry, mj. s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Moravskou filharmonií Olomouc, Brněnskou filharmonií, Komorní filharmonií Pardubice, Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK, PKF – Prague Philharmonia, Filharmonií Hradec Králové, Plzeňskou filharmonií, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín ad.
Marek Kozák vystoupil pod taktovkou českých i zahraničních významných dirigentských osobností (Petr Altrichter, Benjamin Bayl, Jerzy Maksymiuk, Charles Olivieri-Munroe, Andreas Sebastian Weiser, Ronald Zollman, Rastislav Štúr ad.).
Jako sólista pravidelně koncertuje u nás i v zahraničí. Letos úspěšně debutoval na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro, kde provedl Koncert pro klavír a orchestr č. 2 Pavla Bořkovce ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové pod taktovkou Chuhei Iwasakiho.
Absolvoval četné mistrovské kurzy pod vedením světoznámých klavírních virtuózů (Eugen Indjic, Murray Perahia, Garrick Ohlsson či Ivan Klánský).
V současné době působí jako pedagog na Gymnáziu a hudební škole hl. města Prahy.

Program koncertu je složený z originálních skladeb J. S. Bacha pro varhany a klavír, doplněný o slavné i méně slavné transkripce.

Program koncertu:

Pocta J. S. Bachovi

Marek Kozák – varhany (1. část koncertu), klavír (2. část koncertu)

J. S. Bach
Fantazia G dur BWV 572
Chorální předehra „Nun komm, der Heiden Heiland“ BWV 659
Preludium a fuga G dur BWV 541

J. S. Bach/M. Kozák  
Jesu bleibet meine Freude BWV 147

J. S. Bach/A. Guilmant  
Sinfonia z Kantáty D dur BWV 29


přestávka


J. S. Bach/S. Rachmaninov
Preludium z houslové Partity E dur BWV 1006

J. S. Bach
Francouzská suita G dur BWV 816

  1. I.    Allemande
  2. II.   Courante
  3. III.  Sarabande
  4. IV.  Gavotte
  5. V.   Bourrée
  6. VI.  Loure
  7. VII. Gigue

J. S. Bach/F. Busoni
Chaconne d moll BWV 1004

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 8. duben 2020 19:00 KD Radost 200 Kč / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč