Barevná paleta – výstava obrazů

Barevná paleta – výstava obrazů

Barevná paleta výtvarníků centra volnočasových aktivit v Havířově.
Výstava obrazů seniorů z kroužku kresby a malby CVA

Centrum volnočasových aktivit pro seniory slaví letos 10 let. Kroužek kresby a malby CVA působí od ledna 2013. V průběhu těchto let jím prošlo přes 50 seniorů se zájmem o malování, seniorů výtvarně nadaných, kteří propadli kouzlu, barev, kouzlu světel a stínů, kouzlu výtvarného ztvárnění rozmanitých námětů, reálných skutečností i snových představ kresbou a malbou s užitím rozmanitých malířských technik. A toho všeho si společně užíváme na našich tvůrčích setkáních, vždy jednou týdně v Centru volnočasových aktivit.

V těchto dnech se vám na výstavě obrazů tato parta nadšenců z kroužku malování představuje. Jsou to lidé, dnes již v důchodu, dříve pedagogové, ekonomové, účetní, architekti, fotografka, prodavačky, dirigent, aranžérka, zdravotní sestry, pracovnice v mateřské škole… Různé původní profese nejsou důležité v dobrém kolektivu s chutí a touhou malovat, se snahou vniknout do oblasti teorie barev, do různých technik (uhel, pastel, tuš, akryl, akvarel a eukaustika nebo olej) čí do základů kompozice. Spojuje nás společný zájem, tvůrčí elán
a nadšení z plátna, barev a malířského stojanu. Přesto je na vystavených dílech patrna individualita. Posuďte sami. Každoročně se prezentujeme na výstavách v Havířově, ale
vystavovali jsme i v Petřvaldě, Orlové, Karviné, Bohumíně, Lysé nad Labem, účastníme se společně na Havířovském salonu a někteří zvládnou i vlastní autorské výstavy.

V současné době maluje v našem kroužku dvacet pět výtvarníků, dnes tady vystavuje 20 z nich :
Marta BARTOŇOVÁ, Iva BURIANOVÁ, Eva ČERNOCHOVÁ, Šárka ČIHULOVÁ, Zdeňka DOBŘECKÁ, Ludmila GVOŽĎOVÁ, Petr HAVEL, Dana CHRAPKOVÁ, Dagmar KAPUSTKOVÁ, Věra KRÁLOVÁ, Martin KOŘENEK, Valentyna KUZENKOVÁ, Jaroslava LUCKÁ, Radomila OPIELOVÁ, Olina PETLÁKOVÁ, Marcela SOMOLOVÁ, Alena ŠAFAŘÍKOVÁ, Jaroslav ŠINDEL, Marta ŠOFFOVÁ a Zdena TŮMOVÁ.

Přeji vám za všechny hezký zážitek z výstavy
Petr Havel

Scroll to Top