Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

CANTICORUM - Ženský pěvecký sbor

Ženský pěvecký sbor CANTICORUM z Havířova tvoří 28 stálých členek a klavírista. Sbor vznikl koncem roku 2007 při Městském kulturním středisku v Havířově.

Sbormistr :  Vítězskav Soukup, tel: +420 603280684
Jednatel sboru: Hana Havrlantová, tel. +420 602729222
Informace: http://www.sbor-canticorum.cz/

Repertoár sboru je pestrý a bohatý, tvoří ho převážně čtyřhlasé písně klasických autorů hudby od středověku po současnost, dále černošské spirituály v angličtině, duchovní latinská hudba, filmové skladby i české lidové písně. Většina skladeb je s klavírním či varhanním doprovodem, kvalitu pěveckého sboru prověří ovšem skladby zpívané a capella, proto i tyto má Canticorum ve svém repertoáru.

Sbor vystupuje na vernisážích, přehlídkách a hudebních soutěžích v působnosti města, kraje i na mezinárodní úrovni. Organizuje své vlastní samostatné koncerty, na kterých rád uvítá i jiné pěvecké sbory ze širšího okolí. V roce 2009 dosáhl významného úspěchu v mezinárodní soutěži "Rybnickiej Jesieni Chóralnej", kde postoupil mezi 5 nejlepších sborů, které vystoupily v rámci slavnostního večera laureátů soutěže. Sbor se v listopadu 2009 taktéž zúčastnil na Spotkaniu Śpiewaczym Chórów Parafialnych Śląska Cieszyńskiego "Cantate Domino 2009".  V roce 2011 získal stříbrný diplom a cenu za nejlepší interpretaci lidové písně v mezinárodní soutěži Gaude Cantem v Beilsko-Bialej v Polsku. Na Festivalu sborového umění v Jihlavě 2012 byl sbor oceněn stříbrným pásmem. V dubnu 2014 se sbor zúčastnil mezinárodní soutěže Vratislavia Sacra v polské Vroclavi, kde získal 2.místo v kategorii ženských sborů.

Uskutečněné koncerty