Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

ČCHI - KUNG

Čínské zdravotní cvičení Čchi-kung (Qi gong) je jednou z nejcennějších částí kulturního dědictví Číny. Využívá poznatků Tradiční čínské medicíny. Jeho význam a cíl směřují k udržení zdraví, práceschopnosti a prodloužení věku lidí. Aktivní a cílevědomé provádění čchi-kungu harmonizuje člověka a jeho vztah k okolí. Jeho neoddělitelnou součástí jsou různé typy klidových a pohybových meditací, pro dosažení komplexního uzdravujícího stavu.

Jedná se o sestavu různých fyzických a mentálních cviků, dodávající energii našemu tělu. Cvičení  Čchi-kung pomáhá relaxaci organismu, napomáhá nemocnému tělu či spíše jeho orgánům načerpat energii Čchi, kterou potřebuje k uzdravení. Postupně dochází k energetické rovnováze těla. Výsledkem je léčení i prevence.

Co je energie Čchi ?

Podle taoistické teorie je Čchi základní energií, která vyplňuje vesmír. Dalo by se snad i říci, že všechny jevy v tomto světě jsou projevem různé, všudypřítomné Čchi. Čchi-kung se však zaměřuje výhradně na Čchi, která řídí a "oživuje" naše tělo a která se také někdy nazývá "životní silou". Tato silná Čchi je důležitá k tomu k životaschopnosti všech buňek našeho těla, k tomu,  aby všechny části správně fungovaly.

Co znamená Čchi-kung ? Vliv cvičení

Volně přeloženo znamená Čchi-kung (čti či-kung) "práce s vnitřní energií". Pracujeme na třech úrovních :

Pohybem – statickým, mírným a nepatrně dynamickým

Představou – nebo-li vizualizací

Dechem - vedení energie po bodech, energetických drahách, do celého buněčného systému našeho těla.

Usměrnění toku Čchi a uvolňování vitální energie člověka je vždy regulováno a kontrolováno myslí.

Pro koho je cvičení vhodné?

Čchi-kungu je možno věnovat se bez ohledu na věk. Jako jedno z mála cvičení pro zdraví a duchovní růst není omezeno ani věkem ani pohlavím, zvládnou ho všechny věkové kategorie ( od věku 4.- 90. let ) –  i ti, kteří nikdy ve svém životě neprovozovali žádné sportovní aktivity. Pro částečně imobilní zájemce ( postižení vrozené či poúrazové stavy ) je možné většinu pohybů praktikovat i v sedě nebo v leže. Samotné fyzické náročnosti se

není třeba obávat. Volnými nenásilnými pohyby se harmonizuje tělo člověka po stránce fyzické i psychické.

Je vítán každý, kdo:

  • chce zlepšit či upevnit své zdraví
  • by se rád zbavil únavy a měl více energie
  • chce vnést do svého života uvolnění a klid
  • chce zjistit, jak funguje tělo, energie a mysl a díky tomu žít spokojenější a naplňující život, pro něhož je důležitý dobrý základ duchovního života

Přijďte se podívat a zkusit si tuto zvláštní techniku práce s energií - kurz pro začátečníky probíhá každý čtvrtek v 19 hod. v I.posch. vlevo ve velkém baletním sále.  Začínáme vždy v září a končíme v červnu. Můžete se však přihlásit i kdykoliv během celého školního roku.

Cvičení je 1x týdně na 2 vyučovací hodiny.

Kurzovné:  810,-- Kč18 lekcí po 2 vyuč. hodinách (45,-- Kč za lekci)

čtvrtek v 19,00 hod.