Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Mezinárodní varhanní festival VOX ORGANI 2015

Vážení hudební přátelé, dovolte, abychom Vám představili program 6. ročníku varhanních koncertů „VOX ORGANI 2015“. Jednotlivé koncerty proběhnou v říjnu 2015 v sále Kulturního domu Radost.

V Havířově skončily koncerty 6. ročníku Mezinárodního varhanního festivalu
VOX ORGANI

Podzimní varhanní koncertování se pomalu stává v našem městě novodobou tradicí. Čtyři říjnové večery patřily v Kulturním domě Radost v Havířově královskému hudebnímu nástroji a své interpretační umění předvedli hudebníci z pěti evropských zemí.

V sále Kulturního domu Radost v Havířově se posluchačům představili varhaníci z Finska, Německa, Lucemburska a Itálie. Během prvních dvou koncertů varhaníkům „asistovaly“ další hudební nástroje, violoncello a trubka. Finskou hudební scénu reprezentoval varhaník Dan Lönnqvist, polské umění zastupovala nadšená popularizátorka hudby a violoncellistka Urszula Mizia. Tato severská dvojice pro Havířov sestavila premiérový program obsahující také nově objevená hudební díla polských autorů.

Tak trochu kosmopolitním byl koncert druhý. Německou klasickou hudbu napříč staletími provedla na varhany Marianne Lösch za doprovodu mladého nadaného hráče na trubku, Lukasze Gothszalka. Lukasz je rodákem z Polska, trvale žije v Německu a umělecky působí především v celé západní Evropě a Kanadě.

Druhá půle varhanního festivalu byla ve znamení mononástrojových recitálů. Nikola Eckertová, Češka dlouhodobě žijící v Lucembursku, zvolila jemnější, i když technicky velmi náročný program. Ke skladbám klasiků varhanní hudby zařadila variaci na Buxtehudovo téma z dílny českého autora Petra Ebena.

Italský varhaník Enrico Zanovello festival v Havířově uzavřel posluchačsky velmi atraktivním a technicky výtečně zvládnutým programem, jež čítal mj. skladby italských mistrů. Uveďme např. Vincenza Petraliho, jež je nazýván také jako kníže italských varhaníků.

Dovolte, abychom srdečně poděkovali partnerům festivalu za jejich výraznou podporu:

Moravskoslezskému kraji;

firmě Tiskárna Kartis Karviná;

firmě Auto Toman Havířov;

panu Geoffu Piperovi z Lucemburska;

mediálním partnerům: Rádiu Čas, Moravskoslezskému Deníku.

 

Věříme, milí posluchači, že se s Vámi u příležitosti uvedení varhanních koncertů festivalu VOX ORGANI setkáme také v roce příštím.

 

Děkujeme za přízeň

pořadatelé festivalu