Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Urszula Mizia a Bogumila Dunikowska - VOX ORGANI 2014

Bogumila-Faustyna Dunikowska – varhany a Urszula Mizia – violoncello (Polsko). Na tuto akci se vztahuje předplatné komorních koncertů – podzim 2014.

Úvodní slovo a plakát VOX ORGANI 2014 naleznete na této stránce.

Ceny předplatného pro komorní koncerty podzim 2014 a bližší informace naleznete v sekci koncerty - přejít na stránku.

 

Urszula Mizia – violoncellistka, pedagožka a organizátorka hudebního života, odborná asistentka naFilozofické fakultěSlezské univerzityv Katovicích. Studovala naAkademii múzických uměnív Krakověpod vedenímprof.WitoldaHermanaa prof. Marii Szmyd-Dormus, doktorát získala na Akademii v Gdaňsku.
Koncertuje doma i v zahraničí, uveďme ČR, Nizozemí, Itálii, Spojené arabské emiráty, Finsko, Německo, Velkou Británii, Ukrajinu ad.

Publikuje v odborných titulech, realizuje přepisy hudebních děl pro violoncello, podílí se na
projektech propagujících vážnou hudbu a kulturní dědictví napříč střední a východní Evropou. Za vynikající výsledky v oblasti kultury a umění byla odměněna v roce 2007 polským ministrem kultury a národního dědictví odznakem „Za zásluhy o polskou kulturu“.

Na svém kontě má,stejně jako paní Bogumila-Faustyna, mnoho hudebních nahrávek.

Bogumiła-Faustyna Dunikowska – varhanice, klavíristka, improvizátorka, skladatelka.

Absolventka studií na Hudebních akademiích v polských Katowicích a Krakowě. Z bohaté interpretační dráhy připomeňme spolupráci nejen s velkými polskými orchestry a sbory, ale také spoustu koncertů v Německu, na Slovensku, Francii, Finsku a České republice.

Bogumila-Faustyna Dunikowska interpretuje hudbu evropských autorů napříč uměleckými směry, od renesačního a barokního přes romantický až po soudobý. Premiérově uvedla díla současných polských autorů – Josepha Świdera, Aleksandera Lasona, představila díla Ch. a A. Hławiczkowých.
Je iniciátorkou projektu „Panorama dějin křesťanského umění Musica Sacra” a po mnoho let působila jako umělecká ředitelka tohoto ekumenického festivalu, který byl založen na památku návštěvy papeže Jana Pavla II. ve Skoczowě.
Dokončení teologických studií podtrhlo její zájmy, které vyústily ve vlastní tvorbu – díla vokální
i intrumentální, koncertní i filmovou.
Současně působí v polském Těšíně na Fakultě umění Slezské univerzity, kde působí v oblasti výzkumu, výuky a vzdělávání v oborech hra na varhany a klavírní improvizace.

Partneři akce

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 16. říjen 2014 19:00 KD Radost 160 Kč / Senioři: 90 Kč / Děti, studenti: 90 Kč