Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Stéphane Béchy - VOX ORGANI 2014

Stéphane Béchy – varhany (Francie). Na tuto akci se vztahuje předplatné komorních koncertů – podzim 2014.

Úvodní slovo a plakát VOX ORGANI 2014 naleznete na této stránce.

Ceny předplatného pro komorní koncerty podzim 2014 a bližší informace naleznete v sekci koncerty - přejít na stránku.

 

Stéphane Béchy (*1963) studoval hru na varhany u René Brethomé a Marie-Claire Alain a hru na cembalo u Davitta Moroneyho a Oliviera Baumonta. Koncertuje jako sólista ve Francii, zejména v Notre Dame, La Madeleine, Saint-Sulpice, ale také na festivalech jako kupř. White Coats v Paříži, Festival staré hudby v Dieppe, Saint-Michel Thiérache Triforium's Cathedral Metz, Nancy Festival, Festival de Carcassonn. Je pravidelně zván do Rakouska, Německa, USA, Srbska, Černé Hory, Jižní Koreje a Nizozemska, vystoupil ve Vídni, Rotterdamu, Leyddenu, Delftách či Haagu.

Své znalosti repertoáru staré hudby předává studentům konzervatoře v Rotterdamu, na Northwestern University v Chicagu, na univerzitě v Bělehradě a na univerzitě v Soulu. Vystupuje rovněž s jinými umělci v komorních souborech s cembalem a varhanami, např.
s Jean-Pierre Arnaudem, Laurentem Verneyem, Stéphanie-Marie Degand, Olivierem Charlierem, François-Henri Houbartem ad. Se souborem Amusemens du Parnasse, který založil, nahrál Stéphane ve světové premiéře dvě mše Michela Coretteho u společnosti Triton. Rovněž vydal sólová díla Bacha, Mozarta, Mendelssohna, Liszta a Saint-Saënse. Jeho nahrávky vysílají rozhlasové stanice ve Francii i v zahraničí. Jako jeden z mála varhaníků uvedl kompletní varhanní dílo J. S. Bacha na celkem 17 recitálech v Paříži.

Stéphane Béchy je ředitelem Conservatoire à Rayonnement Régional, uměleckým ředitelem Orchestre de Caen, ředitelem festivalů Festival of Contemporary Music "Aspects des Musiques d'Aujourd'hui" a Festival International d'Orgue de Caen, který založil. Předsedá mnoha komisím Národní konzervatoře hudby a tance v Paříži a je členem porot mnoha mezinárodních soutěží. Je rovněž rytířem francouzského národního řádu Arts et Lettres.

Partneři akce

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 23. říjen 2014 19:00 KD Radost 160 Kč / Senioři: 90 Kč / Děti, studenti: 90 Kč