Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Moravský komorní sbor (Jiří Šimáček a Pavel Rybka)

Jiří Šimáček – dirigent, Pavel Rybka – varhany. Na tuto akci se vztahuje předplatné komorních koncertů – podzim 2014.

Moravský komorní sbor

vznikl na počátku roku 1998 a navazuje na bohaté tradice sborového zpěvu ostravského regionu i na profesionální uměleckou úroveň Ostravského filharmonického sboru. MKS je smíšené pěvecké těleso, jehož čtyřicetičlenný základ tvoří renomovaní zpěváci z profesionálních souborů a poloprofesionálních sdružení.

MKS se zaměřuje nejen na provádění klasických koncertních sborových skladeb, oratorií, mší, pašijí, kantátových cyklů našich a zahraničních autorů, ale i na úpravy lidových písní a spirituálů. Kromě vlastních vystoupení, ta se nejčastěji uskutečňují na teritoriu Moravy, sbor účinkoval na významných koncertních akcích (např. Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy, Concentus Moraviae).

Zakladatelem Moravského komorního sboru je profesor Lubomír Mátl, který dlouhá léta působil jako sbormistr Filharmonického sboru v Bratislavě a Ostravě, ale také jako hlavní sbormistr Pražského filharmonického sboru při České filharmonii. Na festivalu Concentus Moraviae v červenci 1998 v Bystřici nad Pernštejnem zazněla v provedení tělesa v české premiéře Apotheosa této země, skladba současného autora Karla Husy, žijícího v USA. Soubor natočil vokály pro muzikál na ledě Mrazík.

 

Jiří Šimáček – sbormistr

Jiří Šimáček (1976) studoval hru na lesní roh na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, pokračoval dále na PF Ostravské univerzity studiem sbormistrovství a hudební výchovy. Mezi jeho významná profesní ocenění patří mj. zlatá medaile z festivalu "Svátky písní" v Olomouci 2004, z téhož roku zisk stříbrného pásma na Mezinárodní soutěži vánoční a adventní hudby s cenou Petra Ebena v Praze, či hlavní cena skladatele Zdenka Lukáše na mezinárodním festivalu "Jaro se otvírá" v Kroměříži. V roce 2007 obdržel za vynikající sbormistrovskou činnost cenu "Sbormistr junior" udělovanou Unií českých pěveckých sborů.Je asistentem dirigenta v Moravském komorním sboru, s nímž provedl v rámci 4. ročníku SHF českou premiéru skladby Todes fuge Petra Kořínka. S tímto sborem také nastudoval v roce 2007 Mozartovo Requiem pro MHF Karla Ditterse z Dittersdorfu a v roce 2008 připravil Requiem Luigiho Cherubiniho pro 5. ročník SHF a Nelson messe Josepha Haydna pro mezinárodní festival Souznění.

Pavel Rybka - varhany

Hru na varhany studoval JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Štěpánkové – Veselé. Po absolutoriu v roce 1994 nastoupil jako pedagog na ZUŠ v Ostravě – Mariánských Horách, od roku 1998 zároveň působí na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Vedle své pedagogické činnosti také aktivně koncertuje. Umělecky spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava a dalšími uměleckými tělesy a institucemi. V roce 1988 získal 2. cenu na Soutěži mladých varhaníků v Opavě a Čestné uznání na Mezinárodní interpretační soutěži Brno 1997.  V letech 2007 – 2012 absolvoval doktorandské studium na VŠMU v Bratislavě, obor hra na varhany pod vedením prof. Jána Vladimíra Michalka.

Moravský komorní sbor (Jiří Šimáček a Pavel Rybka)

Program:

F. Mendelsohn:Jauchzet dem Herrn alle Welt  

K.Nystedt: Gloria                

A.Dvořák: Virgo Virginum , sbor, varhany               

V.Miškinis: Cantate Domino       

P.Staněk: Sanctus, Agnus Dei                                   

A.Part: Magnificat              

B.M.Černohorský: Laudetur Jesus Christus                                

V.J.Kopřiva: Offertorium, sbor, varhany                                             

F.X.Brixi: Pastores  Loquebantur, sbor, varhany                            

W.A.Mozart: Laudate Dominum, sbor, varhany, soprán sólo               

J.J.Ryba: Česká mše půlnoční, sbor varhany


Ceny předplatného pro komorní koncerty podzim 2014 a bližší informace naleznete v sekci koncerty - přejít na stránku.

Moravský komorní sbor (Jiří Šimáček a Pavel Rybka)

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 10. prosinec 2014 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč