Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Marek Kozák - klavírní recitál

Jeden z nejvýraznějších talentů nastupující mladé generace českých interpretů, mimořádně talentovaný klavírista a varhaník. Na tuto akci se vztahuje předplatné komorních koncertů – jaro 2015.

Marek Kozák (*1993)

Od čtyř let navštěvoval hodiny klavíru v ZUŠ v Brušperku. Později také docházel na hodiny varhan a kompozice. V 15 letech byl přijat na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě do klavírní třídy Moniky Tugendliebové a do varhanní třídy Martiny Zelové. Po dobu studia se zúčastnil několika mezinárodních soutěží. V roce 2010 získal 1. cenu na soutěžní přehlídce konzervatoří v Pardubicích. O rok později získal čestné uznání a zvláštní cenu za provedení skladby L. van Beethovena na Mezinárodní soutěži Beethovenův Hradec a 1. cenu, zvláštní ocenění, za provedení skladby F. Liszta a titul absolutního vítěze na Brněnské klavírní soutěži. Aktivně se zúčastnil klavírních kurzů prof. Ivana Klánského v Týně nad Vltavou. V roce 2012 absolvoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a byl přijat na HAMU v Praze, kde nyní studuje ve třídě prof. Ivana Klánského. Jako sólista vystoupil s Moravskou filharmonií Olomouc, s Janáčkovou filharmonií Ostrava, s Brněnskou filharmonií, s Komorní filharmonií Pardubice a s Plzeňskou filharmonií. K jeho posledním a největším úspěchům patří 1. cena na Mezinárodní soutěži
F. Chopina v Mariánských Lázních v srpnu 2013, 3. cena na prestižní Mezinárodní soutěži
F. Chopina v Darmstadtu a 1. cena na Mezinárodní klavírní soutěži B. Smetany v Plzni, kde navíc získal cenu B. Smetany za nejlepší interpretaci jeho skladeb. Od sezóny 2013/2014 je na listině mladých umělců Českého hudebního fondu. V letošním roce vystoupil také na sólovém recitálu v rámci Chopinova festivalu v Mariánských Lázních.V programu koncertu zazní varhanní Bachovy toccata a fuga d moll a dvě chorálové předehry. V klavírní části koncertu budou provedeny skladby J. S.Bacha a F. Chopina.

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Úterý 20. leden 2015 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč