Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Kateřina Chroboková - varhany a DJ Dafake Panda (Francie)

Přijměte pozvání na jedinečnou akci v Havířově. Jde o sobotu 4. 10. 2014 od 20.30 hodin a prostor zatím pro návštěvníky kina neznámý v kině Centrum - zábavní klub. Tento bude otevřen právě koncertem Kateřiny Chrobokové, jedné z našich nejlepších varhanic, která má přesah daleko za hranice naší země.

Nevěnuje se pouze klasické varhanní a cembalové hudební literatuře a její interpretaci, ale zkouší, zkoumá a studuje nové možnosti hudebního vnímání a prožívání široké škály zvuků varhan ve spojení s efekty světelnými a zvukovými. Sama je autorkou hudby a textů nového projektu Inside the Apple více na webu http://chrobokova.com/.

V klubu se nehraje na klasické varhany, ale speciálně vyrobený krásný elektronický nástroj neskutečných zvukových možností, vybavený širokým spektrem jazykových varhanních rejstříků.Jde o klasické varhanní klávesy, včetně pedálů, připojené k počítači pomocí MIDI. Díky tomuto systému se speciálním softwarem může Kateřina používat originálně nahrané zvuky skutečných varhan z různých koutů světa. Cíleně tak posluchači vnímají zvuky nekrásnějších nástrojů z období renesance, baroka nebo romantismu. Jde sice o repliku historických varhan, ale ve spojení s nejnovějšími hudebními technologiemi jde o originální způsob, jak přibližit jedinečný královský nástroj současnému publiku v úplně jiném kontextu..

Tentokrát KATT Kateřina Chroboková v tandemu s francouzským DJ Dafake Pandou, občanským jménem Antoinem... přijďte, kdo máte chuť slyšet něco výjimečného.

Poznámka: není to žádná nadsázka, že jde o součást světového turné, Kateřina a Antoine koncertují 15. a 16. září v Jakartě, pak budou u nás v Havířově, poté hrají od 22. 10 v pařížských klubech a končí 12.11. v pražském Roxy kluibu /jako součást hudebního festivalu Struny podzimu/.
I u nás v Havířově jde o propojení s Mezinárodním varhanním festivalem VOX ORGANI, jehož uměleckou dramaturgyní Kateřina již pět let je.

Zobrazit stránku na facebooku.

 

VSTUPENKY JSOU V PRODEJI POUZE V KINĚ CENTRUM.

Program

DatumČasMísto konáníCena
Sobota 4. říjen 2014 20:30 Kino Centrum 190 Kč