Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Igor Františák a Martin Kasík

Igor Františák – klarinet, Martin Kasík – klavír. Na tuto akci se vztahuje předplatné komorních koncertů – podzim 2014.


Ceny předplatného pro komorní koncerty podzim 2014 a bližší informace naleznete v sekci koncerty - přejít na stránku.

 

Igor Františák (1974) – klarinet

V letech 1989 – 1995 studoval na konzervatoři v Ostravě v klarinetové třídě doc. Valtra Vítka, u něhož pokračoval na umělecko-pedagogické katedře Ostravské univerzity. V roce 2001 získal vládní stipendium na Norwegian Academy of Music, kde pracoval pod vedením Prof. Hanse Christiana Braeina. Zúčastnil se několika národních i mezinárodních soutěží, na kterých získal tato ocenění – Interpretační soutěž v Chomutově (ČR) 3. cena, Mezinárodní soutěž „Marco Fiorindo“ v Turíně (Itálie) 3. cena. Jako sólista vystupoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Slovenským komorním orchestrem Bohdana Warchala, Kurpfälzisches Kammerorchester Mannheim, Talichovým komorním orchestrem, Janáčkovým komorním orchestrem, Camerata Janáček, Pavel Haas Quartet, Bennewitzovým kvartetem, Zemlinského kvartetem, Talichovým kvartetem, Škampovým kvartetem a dalšími. Kromě sólových koncertů a recitálů vystupuje často jako komorní hráč v řadě souborů. Je zakládajícím členem Stadlerova klarinetového kvarteta a komorního souboru Ensemble Moravia, s nímž v roce 2002 získal 1. cenu na Mezinárodní soutěži komorní hudby „Marco Fiorindo“ v italském Turíně. V poslední době se vedle soudobé hudby zabývá také dobovou interpretací na chalumeaux, barokní klarinety a klasicistní klarinety. Jako hráč na tyto historické nástroje spolupracoval např. s Collegiem 1704, Collegiem Marianum, Musica Florea či Ensemble Inégal. Od roku 2002 je každoročně spolupořadatelem a lektorem Mezinárodních interpretačních kurzů v Ostravě. V současnosti jako docent hry na klarinet a komorní hry na Fakultě umění Ostravské univerzity. Igor Frantisak je oficiálním hráčem americké firmy Rico D'Addario & Company, na jejíž plátky “Reserve Classic” hraje.

Martin Kasík (1976) – klavír

vítěz jedné z nejprestižnějších světových soutěží Young Concert Artists Competition v New Yorku 1999 – se věnuje klavírní hře od 4 let. Studoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě pod vedením Mgr. Moniky Tugedliebové a AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského. Je vítězem mnoha domácích i mezinárodních soutěží, mj. soutěže Pražského Jara 1998, držitelem ceny Davidoff Prix 2000 pro nejlepšího českého interpreta do 28 let v oblasti klasické hudby a Ceny Harmonie pro nejúspěšnějšího mladého umělce za rok 2002. Koncertoval v řadě prestižních koncertních sálů Evropy (Sál Berlínské filharmonie, Wigmore Hall v Londýně, Gewandhaus Lipsko, Tonhalle Zürich, Concertgebouw Amsterdam, De Doelen Rotterdam, Finlandia Hall Helsinky, Auditorio di Barcelona aj.), Spojených států amerických (Weill Recital Hall at Carnegie Hall, Alice Tully Hall a Avery Fisher Hall v New Yorku, Kennedy Center Washington aj.), Japonska (Tokyo Suntory Hall), Tai – Wanu (Philharmonic Hall) Singapuru (Singapore Victoria Concert Hall). Jako sólista vystupoval mj. s Chicago Symphony Orchestra, Minneapolis Symphony Orchestra, DSO Berlin, Tonhalle-Orchester Zürich, Stuttgarter Philharmoniker, Rotterdams Philharmonisch, Helsingin kaupunginorkesteri. Pravidelně spolupracuje s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, se kterými podnikl turné po USA a Japonsku. V roce 2008 se stal Martin Kasík prezidentem Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Od roku 2009 vyučuje na pražské konzervatoři. Jako podagog působí rovněž na Akademii múzických umění v Praze. Martin Kasík vydal 12 CD ve spolupráci se společnostmi Supraphon a ArcoDiva.

Program:

Robert Schumann – Romance pro klarinet a klavír op. 94

I. Nicht schnell

II. Einfach, innig

III. Nicht schnell

Johannes Brahms – Sonáta pro klarinet a klavír č. 1 f moll op. 120

I. Allegro appassionato

II. Andante un poco adagio

III. Allegretto grazioso

IV. Vivace

----- Přestávka ----

Leoš Janáček – Sonáta pro klavír es moll 1. X. 1905

Předtucha. Con moto

Smrt. Adagio

Johannes Brahms – Sonáta pro klarinet a klavír č. 2 Es dur op. 120

I. Allegro amabile

II. Allegro appassionato

III. Andante con moto; Allegro

Program

DatumČasMísto konáníCena
Úterý 18. listopad 2014 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč