Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Duo Teres (Tomáš Honěk - kytara a Lucia Kopsová - housle)

Duo Teres vzniklo v roce 2007 na JAMU v Brně pod vedením Miloše Vacka, primária Janáčkova kvarteta, u kterého oba hráči studovali komorní hru. V repertoáru dua jsou zastoupena díla od období baroka až po hudbu 21. století. Jeho snahou je interpretovat jen originální díla pro housle a kytaru s akcentem na díla soudobých českých i zahraničních autorů.

Navazují tak na bohatou tradici houslistů a kytaristů 19. století, kdy jejich spojení bylo často vyhledávané. V roce 2008 bylo Duo Teres vybráno Radou Kruhů přátel hudby Českého hudebního fondu na Listinu mladých umělců. V roce 2009 získalo duo 1. cenu na mezinárodní soutěži Concorso di chitarra classica Enrico Mercatali v Gorizii (Itálie) a 1. cenu a diplom absolutního vítěze na mezinárodní soutěži Karla Ditterse ve Vidnavě (Česká republika). V roce 2012 pak 3. cenu na mezinárodní soutěži komorních souborů v německém Aschaffenburku. Své interpretační umění zdokonalovalo v mistrovských třídách renomovaných pedagogů a umělců, jako jsou např. Pavel Šporcl, Alexis Muzourakis, Marco Socías, Thomas Offermann, Paolo Pegoraro a další. V prosinci roku 2010 vydalo Duo Teres debutové CD u prestižního českého vydavatelství ArcoDiva se skladbami N. Paganiniho, J. Truhláře, J. Nováka a A. Tučapského, které bylo velmi kladně přijato hudební kritikou. V současnosti se intenzivně zabývá soudobou hudbou a úspěšně premiérovalo nové skladby Jana Freidlina, Lukáše Hurníka nebo Martina Brunnera. Duo Teres pravidelně koncertuje nejen v České republice, ale i v zahraničí a díky znovuobjevovanému, kdysi tradičnímu nástrojovému spojení a zajímavosti repertoáru se těší přízni širokého publika.

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 13. květen 2015 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč