Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

JIŘÍ BÁRTA - violoncello, TEREZIE FIALOVÁ - klavír

"Janáček, Beethoven ... a Milan Kundera"

JIŘÍ BÁRTA - violoncello
TEREZIE FIALOVÁ – klavír
hrají a přednáší texty z knihy Milana Kundery Můj Janáček v programu „Janáček, Beethoven…a Milan Kundera“

Večer věnovaný Leoši Janáčkovi, Ludwigu van Beethovenovi a Milanu Kunderovi jako hold geniálním tvůrcům třech epoch západoevropské kultury.

Violoncellista Jiří Bárta a klaviristka Terezie Fialová se společně etablovali během posledních pěti let na domácí i zahraniční scéně jako duo dvou mimořádných hudebních individualit spojující hudební spontánost se snahou o autentickou interpretaci skladatelova zápisu. Společně zahráli nejen v mnoha významných koncertních sálech jako např. v Praze, Českém Krumlově, Kutné Hoře, Košicích, Mnichově, Hamburku, Istanbulu, Ankaře, Madridu, Bilbaunebo americkém Newportu ale také na mnoha místech milované České republiky, kam se stále raději vrací.

Jiří Bárta je český violoncellista. Do evropské špičky vstoupil  počátkem 90. let 20. století, když vyhrál významné hudební soutěže (Drážďany, Los Angeles a Beethovenův Hradec). Po studiích na pražské HAMU studoval violoncellovou hru v Kolíně nad Rýnem u Borise Pargamenščikova. Je pravidelně zván na světové hudební festivaly (Salzburk, Praha, Bratislava, Edinburgh a další). Vystupuje pravidelně s Českou filharmonií, Berlínskými filharmoniky a Symfonickým orchestrem hlavního města Prahy FOK a dalšími orchestry. Hrává i s komorními soubory, nevyhýbá se ani spolupráci s jazzovými tělesy.

Terezie Fialová patří mezi nejtalentovanějších české pianistky a navzdory svému  mládí je i vyhledávanou komorní partnerkou mnoha předních českých a zahraničních sólistů (J. Bárta, C. Chapelle, R. Patočka, J. Špaček, E. Tzikindelean, E. Ruske ad.). S orchestrem debutovala již jako dvanáctiletá a do svých dvaceti let se věnovala paralelně také hře na housle a to v mezinárodním měřítku. Absolventka pražské HAMU ( I. Klánský) a Hochschule für Musik und Theater Hamburg (N. Schmidt) je laureátka několika mezinárodních soutěží ( Itálie, Holandsko, Rusko), vystupuje pravidelně na významných festivalech (Praha, Mnichov, Basel, Vevey, Hamburg, Sarajevo, Paříž, Madrid, New York, Washington ad. ) a je členkou klavírního tria Eben trio se kterým zvítězila na mezinárodní soutěži komorních souborů v Lausanne. Jako jediná česká pianistka se zúčastnila prestižní Verbier Festival Academy 2013 ve Švýcarsku pod vedením M. Presslera a G. Takacze – Nagy. Úspěšný debut na mezinárodním festivalu komorní hudby v americkém Newportu 2014 kritika označila jako „stunning performance and very bright future“. Podílela se na natočení tří CD, deska věnovaná skladateli Petru Ebenovi získala oceněni „Recording of the Months“ a „IRR Outstanding“. Terezie patří mezi Yamaha Artists pro Českou republiku.


Program koncertu:
Ludwig van Beethoven:
Sonata pro violoncello a klavír č. 4 C Dur op. 102, č.1

Leoš Janáček:
Sonata pro housle a klavír (v úpravě Jiřího Bárty pro violoncello a klavír)

 xxx 

Leoš Janáček:
Pohádka pro violoncello a klavír

Ludwig van Beethoven:
Sonata pro violoncello a klavír č. 3 A dur op. 69

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 17. duben 2019 19:00 KD Radost 250 Kč / Senioři: 200 Kč / Děti, studenti: 200 Kč