Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Jaro v tónech Bohuslava Martinů

Účinkuje Oldřiška Honsová - zpěv a Ekatěrina Pastukhová - klavír. V současné obnovené vlně zájmu o skladatele, kteří se nikdy nepřihlásili k avantgardě, je Martinů objevován jako jeden z nejplodnějších a nejvšestrannějších skladatelů 20. století, zároveň také jako jeden z nejvíce svobodomyslných tvůrčích talentů. Rádi bychom závěrečným koncertem komorního cyklu odkryli kousek půvabu a výjimečnosti jeho vokální tvorby.

Umělec se stále ptá po smyslu života, svého vlastního i lidstva, hledá pravdu. Systém neurčitosti otevírá naše každodenní životy. Tlak mechanizace a uniformity je pro člověka impulsem tomu, aby protestoval a umělec má jen jednu možnost, jak tento protest vyjádřit a tím je jeho hudba.“ B. M.

Oldřiška Honsová je rodačkou Havířova. Zájem o hudbu v oborech klavír a zpěv, který ji provází od dětství, prohloubila studiem obou oborů na ostravské konzervatoři. Studiem klavírní pedagogiky pokračovala na JAMU v Brně. Aktivně se účastní mnohých seminářů, mistrovských  kurzů, individuálně se dále prohlubuje ve studiu zpěvu u Niny Kriutchové v Ostravě. V posledních letech koncertovala samostatně nebo jako sólistka s orchestrem na mnoha místech naší republiky, v zahraničí své výkony předvedla v komponovaných koncertech v Polsku, Anglii, Švédsku a Německu. V jejím repertoáru jsou skladby od barokních mistrů, přes různorodá období operní, či operetní tvorby. Z části se věnuje muzikálům i soudobým skladbám.Od roku 1992 působí jako pedagožka na ZUŠ B. Martinů v Havířově, kde se věnuje žákům ve hře na klavír, sólového zpěvu a vede pěvecký sbor Meandry.

Ekatěrina Pastukhová je absolventkou konzervatoře v ruském Volgogradě a poté v ČR bakalářského studia Ostravské univerzity v klavírní třídě MgA. Ivo Kahánka.

Koncertně vystupuje na mnoha akcích, koncertech, výstavách, ať už sólově, v klavírním duu či korepeticí. V současnosti působí jako korepetitorka a vyučující hry na klavír na ZUŠ B. Martinů v Havířově.

V programu zazní celé cykly B. Martinů – Písničky na jednu stránku, Písničky na dvě stránky a výběr ze Slovenských piesní.

Spoluúčinkující žáci ZUŠ B. Martinů v Havířově.  

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 20. květen 2015 19:00 KD Radost 100 Kč / Senioři: 50 Kč / Děti, studenti: 50 Kč