Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

DUO PAPILIO „ZARZUELA“

Anna Slezáková – kytara, Marcos Zuñiga – zpěv.

Duo Papilio – mezinárodní seskupení působící aktuálně ve Švýcarsku v obsazení Marcos Zuñiga (zpěv-baryton) a Anna Slezakova (kytara), připravilo pro rok 2018 sérii koncertů s tematickým a posluchačsky poutavým programem „Zarzuela“.

Program je složený z vlastních úprav árií tohoto oblíbeného španělského operního žánru, který se svým charakterem a původem k tomuto obsazení přímo nabízí. Samotné árie jsou prokládány vtipným komentářem k dějovému obsahu, stručným překladem textů písní či několika drobnými skladbami pro sólovou kytaru.

Program je dramaturgicky různorodý. V písních se střídají humor, léčka, hrdinství, láska i horkokrevná žárlivost.

 

Anna Slezáková – sólistka i členka mnoha souborů hraje na kytaru od svých deseti let. Po studiích na brněnské konzervatoři pod vedením prof. Bláhy absolvovala v oboru hudební vědy Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a získala také magisterský koncertní diplom na prestižních uměleckých školách ve Vídni a ve Švýcarsku. Deset let byla členkou kytarového „Tria Nété“, v současné době účinkuje se španělským barytonem Marcosem Zuñigou. Profesně se věnuje také pedagogice na konzervatoři ve švýcarském Bernu.

 

Marcos Zuñiga – absolvent konzervatoře ve švýcarském Fribourgu ve dvou oborech, hře na kytaru a zpěvu. Kytarová studia završil na institutu v Lausanne. Uměleckou linkou jeho života se stalo flamenco. Na svém kontě má CD s vlastními písněmi, je tvůrcem představení, které spojuje klasické umění s flamencem a zpívá také ve skupině De Corazón. Je také členem lausannské opery, ztvárnil četné sólové role. Jeho pěvecké umění obdivovali také posluchači světových operních scén např. v Barceloně, Granadě či Tokiu.

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 9. květen 2018 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč