Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

GUARNERI TRIO

Čeněk Pavlík – housle, Marek Jerie – violoncello, Ivan Klánský – klavír.

Guarneri Trio Prague minulý rok oslavilo 30. jubileum v původním obsazení – v plné svěžesti a dokonalé umělecké formě. Od svého založení v roce 1986 patří ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru. Již první pozoruhodné úspěchy zajistily triu nejvyšší pozornost mezinárodního hudebního tisku, který ho řadí k předním komorním hudebním souborům právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu.

Soubor pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech a v důležitých hudebních centrech; je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku. V průběhu uplynulých let si soubor vybudoval široce rozvětvený repertoár, který neobsahuje pouze velká jména a známá díla, ale svědčí rovněž o neúnavné a vytrvalé inovativní snaze. Čeněk Pavlík hraje na housle „Zimbalist“ od Guarneri del Gesu ze ságami opředené houslové sbírky Luigi Tarisia, Marek Jerie na violoncello z dílny Andrea Guarneriho z roku 1684.

 

Čeněk Pavlík patří k nejvýznamnějším sólistům současné české houslové generace. Je vítězem mezinárodních soutěží v Praze a Londýně, věnuje se výhradně koncertní činnosti a žije v Praze. Jeho koníčkem jsou parní lokomotivy. Ve volném čase se rovněž pravidelně účastní archeologických průzkumů a stal se odborníkem na keramické středověké kachle.

Marek Jerie patří k předním cellistům své generace. Působí jako profesor na Vysoké hudební škole v Lucernu, kde vyučuje obor violoncello a komorní hudbu. Svým studentům se věnuje s mimořádným nasazením. Setkání s lidmi a objevování nových míst jsou pro uměnímilovného otce rodiny nepostradatelná a inspirativní.             

Ivan Klánský patří mezi českými klavíristy k nejvýraznějším osobnostem. Je profesorem na Akademii múzických umění v Praze a na Vysoké hudební škole v Lucernu a na obou institutech vede koncertní třídu. Bývalý dorostenecký šachový mistr Československa má na starosti plánování koncertních turné GTP, ovládá veškerá letecká a vlaková spojení zpaměti.


 
PROGRAM KONCERTU:
J. Suk: Elegie op. 23

B. Smetana: Trio g moll op. 15

            1. Moderato assai
            2. Allegro ma non agitato

            3. Finale. Presto

---pauza--

A. Dvořák: Trio e moll op. 90 "Dumky"

            1. Lento maestoso, e moll
            2. Poco adagio, cis moll
            3. Andante, A dur
            4. Andante moderato, d moll
            5. Allegro, Es dur
            6. Lento maestoso, c moll

------------------------------------------------------------------------------------------

Koncert zahájí žák ZUŠ L. Janáčka v Havířově

Daniel Kondělka – akordeon

(ze třídy Romana Kully)

Program:
Albert Vossen (1910–1971) – Sonnenstich: Letní festivalová jazzová polka

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 21. březen 2018 19:00 KD Radost 250 Kč / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč