Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

PETROF PIANO TRIO

Jan Schulmeister – housle, Kamil Žvak – violoncello, Martina Schulmeisterová – klavír

Soubor vznikl v roce 2009 z iniciativy houslisty Wihanova kvarteta Jana Schulmeistera. Trio tvoří renomovaní komorní hráči, kteří do týmu vkládají zkušenosti třicetileté koncertní činnosti houslisty a „mladší hudební krev“ v zastoupení klavíristky a violoncellisty (Martina Schulmeisterová a Kamil Žvak jsou rovněž pedagogy Konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži). Ve stejném roce se soubor stal rezidenčním triem společnosti PETROF s.r.o.

Od roku 2011 je PETROF PIANO TRIO rezidenčním souborem na mezinárodních interpretačních kurzech v Zábřehu na Moravě, kde jeho členové působí též jako lektoři.

V současné době má soubor na svém kontě šest CD, která obsahují klavírní tria nejvýznamnějších skladatelů od klasicismu po vrcholný romantismus. Jejich dva zvukové nosiče pořízené pro anglickou vydavatelskou společnost Nimbus byla velmi pozitivně oceněna kritikou v našich i zahraničních odborných časopisech.

Soubor se také věnuje nastudování děl soudobých skladatelů, kteří obohacují jejich repertoár a rozšiřují tak spektrum skladeb až do 21. století.

Jan Schulmeister – vyhledávaný komorní hráč, od roku 1985 členem věhlasného a oceňovaného Wihanova kvarteta. Je činný také pedagogicky, vede mistrovské kurzy v Anglii a USA. Hraje na nástroj z dílny Jana Baptisty Dvořáka z roku 1879.

Kamil Žvak – absolvent AMU ze třídy prof. M. Petráše. Je vyhledávaným komorním hráčem a v celé řadě evropských zemí vystoupil také sólově. Hraje na nástroj Tomáše Haškovce z roku 2003.

Martina Schulmeisterová – absolventka JAMU v Brně ze třídy prof. A. Vlasákové. Po mnoha soutěžních zkušenostech začala jako sólistka spolupracovat s předními českými ansámbly a orchestry. V současné době je pedagogem klavírní hry na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži.

 

program koncertu 

Joseph Haydn – Klavírní trio C dur Hob XV/27

I. Allegro

II. Andante

III. Finale, Presto

Sergei Rachmaninov – Trio elegique

 

přestávka

 

Antonín Dvořák – Klavírní trio g moll op. 26

I. Allegro moderato

II. Largo

 III. Scherzo, Presto

IV. Allegro non tanto

 

Koncert zahájí žák ZUŠ L. Janáčka v Havířově

Lukáš Gelnar – housle

(ze třídy Jany Prefetové)
klavírní doprovod – Věra Hovořáková
Program:
Antonio Vivaldi: Koncert G dur, 1. věta Allegro

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 28. únor 2018 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč