Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Klavírní recitál

Pavel Zemen – klavír

 

Mladý klavírista se narodil v roce 1992 do hudební rodiny. Na klavír začal hrát v pěti letech pod vedením své matky BcA. Taťány Zemenové a posléze Mgr. Ireny Hlasové, pod jejichž dohledem dosáhl prvních úspěchů.

V roce 2007 úspěšně vykonal talentovou zkoušku na Konzervatoř České Budějovice, kterou nakonec ukončil absolutoriem ve dvou oborech – klavír ve třídě MgA. Marie Šimkové-Kotrčové a klarinet ve třídě Mgr. Zdenka Zavičáka. Během svého studia na konzervatoři se zúčastnil několika mistrovských kurzů. Zaznamenal úspěchy i na interpretačních soutěžích, kde vždy získal přední umístění, např. 1. cena a titul absolutního vítěze klavírní soutěže Pro Bohemia v Ostravě, 1. cena soutěže Nadace Bohuslava Martinů, kde také obdržel cenu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, a to koncertní vystoupení v rámci Pražského jara 2013. Kromě zmíněného festivalu vystoupil také v rámci Abonentního cyklu Českého spolku pro komorní hudbu v Sukově síni pražského Rudolfina a na Mezinárodním festivalu komorní hudby v Českém Krumlově. Jako sólista spolupracoval s Jihočeskou komorní filharmonií.

Po absolutoriu na Konzervatoři v Českých Budějovicích byl přijat v roce 2014 na brněnskou JAMU do třídy prof. Aleny Vlasákové v oboru klavír a do třídy prof. V. Spilky a prof. M. Poláka v oboru klarinet. Již v prvním roce svého působení na této škole dosáhl výrazných úspěchů v mezinárodních soutěžích – 1. cenu v mezinárodní soutěži “Notes in Harmony” v italské Bettoně, rovněž 1. cenu a titul absolutního vítěze v mezinárodní soutěži “Young Academy Award” v Římě v kategorii D, a také 4. místo a diplom finalisty mezinárodní soutěže “Euregio Piano Award” v německém Geilenkirchenu. V roce 2016 získal 1. cenu mezinárodní soutěže „Young Academy Award“ v Římě v kategorii E a také 6. cenu a titul finalisty soutěže „Mauro Paolo Monopoli Prize“ v italské Barlettě. Za katedru Klavírní interpretace byl nominován k provedení skladeb S. V. Rachmaninova a O. F. Korteho ve vysílání Českého rozhlasu Vltava.  Jeho jméno od roku 2016 figuruje na Listině mladých umělců poskytované Nadací Český hudební fond.

V roce 2017 získal prestižní stipendium v soutěži YMFE, v rámci „Ibiza International Piano Competition“ obdržel speciální cenu za provedení Klavírní Sonáty S. Barbera, a získal 1. cenu a ocenění pro nejlepšího českého účastníka Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně.V současné době je studentem 1. ročníku magisterského studia JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Pravidelně koncertuje jak po celé České republice, tak i v zahraničí (Německo, Slovensko, Rakousko, Litva, Řecko) v rámci nejrůznějších projektů.

 

 

 

 

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 15. listopad 2017 19:00 KD Radost 120 Kč / Senioři: 80 Kč / Děti, studenti: 80 Kč