Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Mezinárodní varhanní festival VOX ORGANI 2017

Markéta Schley Reindlová a Jan Fišar

Markéta Schley Reindlová – varhany

Narodila se v Plzni, absolvovala plzeňskou konzervatoř ve dvou oborech – klavír a varhany. Následně byla přijata na Akademii múzických umění v Praze do varhanní třídy prof. Jana Hory. Studium ukončila v roce 2000 „S vyznamenáním“. Během studií na konzervatoři a AMU se aktivně účastnila řady interpretačních kurzů v Čechách i v zahraničí pod vedením známých a uznávaných lektorů.

Studia hry na varhany prohloubila na Hochschule für Kirchenmusik v německém Heidelbergu, absolvovala v roce 2005 a o tři roky později tamtéž dokončila studia chrámové hudby.

Je laureátkou mnoha varhanních soutěží, např. 1. cena a Cena publika na varhanní soutěži „Musica Antiqua“ v belgických Bruggách 2003, 4. cena a Cena publika na varhanní soutěži Musashino-Tokio (Japonsko) 2004, či prvenství a Cena publika na varhanní soutěži „Orgues sans frontićres“ Dudelange Luxembourg 2007. Tam také nahrála CD s českou romantickou a soudobou varhanní tvorbou, vydanou 2010 německým vydavatelstvím AMBIENTE.

Od roku 2009 vede kurz pro chrámové hudebníky plzeňské diecéze, pořádaný Biskupstvím plzeňským a věnuje se koncertní činnosti sólové i ansámblové. Kromě České republiky koncertuje v Německu, Rakousku, Španělsku, Holandsku, Belgii, Lucembursku a často je členkou porot mezinárodních varhanních soutěží. Od roku 2012 žije v bavorském Bamberku, kde působí jako varhanice, sbormistryně a pedagožka.

Koncert je realizován díky podpoře pana Geoffa Pipera z Lucemburska, který sponzoruje výměnné programy mezi varhaníky.

Geoff Piper, Luxembourg, www.musicenterprise.org; www.organfestivals.org.

 

Jan Fišar – umělecký přednes

Narodil se v jednom z nejkrásnějších měst Evropy – Praze a prožil mnoho let (včetně studia na DAMU) přímo naproti Divadlu na Vinohradech v Ibsenově ulici, kde hrál mnoho let jeho tatínek Vlastimil Fišar. DAMU ukončil v roce 1977 a nastoupil své první angažmá ve Východočeském divadle v Pardubicích, kde se setkal s mnoha významnými českými režiséry. O pět let později nastoupil do tehdejšího Státního divadla Ostrava (dnes Národní divadlo moravskoslezské) a odehrál zde mnoho velkých a krásných rolí u režisérů R. Kovala, B. Jansy, K. Bryndy aj. Z těch pro pana Fišara důležitých uveďme jen několik příkladů: Don Juan – Don Juan, r. M. Tarant (1991); Pekelník – Pekelník, r. J. Deák (1992); Casanova – Casanova, r. R. Lipus (1993); Miláček – G. Duroy, r. Z. Kaloč (1996); Ostře sledované vlaky – Hubička, r. I. Krobot (1996); Cyrano de Bergerac – Cyrano, r. R. Lipus (2000); Goldbergovské variace – Mr. Jay, r. I. Krejčí (2008) – Komorní scéna Aréna – širší nominace na Cenu Thálie; Večer tříkrálový – Malvolio, r. M. Lang (2008); Osidla smrti – S. Bruhl, r. L. Vajdička (2008); Amadeus – Salieri, r. P. Šimák (2010); Škola pro ženy – Arnolf, r. J. Klimsza (2015). Hojně spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem

Jeho největší láskou je poezie a umělecký přednes. Mnoho pořadů připravil se svým otcem (Společnost bratří Čapků), účinkoval mj. v pražské Viole, v klubu Lyra Pragensis, na významných festivalech (Pražské jaro – Dopisy Olze s P. Kotíkem a J. Třískou, Janáčkův máj, Janáčkovy Hukvaldy) i rozličných ostravských poetických scénách.

Jan Fišar je trojnásobným vítězem národní nejprestižnější soutěže v uměleckém přednesu Neumannovy Poděbrady.  V dubnu 2012 získal na jubilejním 50. ročníku festivalu Poděbradské dny poezie vůbec nejvyšší ocenění za přednes poezie a prózy v České republice – Křišťálovou růži.

Program koncertu

 

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Preludium Es dur BWV 552

chorální předehry „Allein Gott in der Höh sei Ehr“ BWV 662

Komm, Gott, Schöpfer, Heiliger Geist BWV 667

„Wachet auf, ruft uns die Stimme“ BWV 645

Fuga Es dur BWV 552

 

přestávka

 

Petr Eben (1929-2007)

z cyklu Jób:

I.       Osud

IV.    Touha po smrti

VI.    Tajemství stvoření

VIII.  Naplnění života

 

Spojení hudby a biblického textu. Koncepci tohoto Ebenova díla tvoří biblický příběh Jóba. Celý cyklus sestává ze dvou komponentů. Jeden tvoří hudba: v osmi částech jsou hudebně znázorněny pocity, úvahy a krize, jako beznaděj, pochybnosti, obvinění, rány osudu nebo otázky pochopení hlubšího smyslu samotné osoby Jóba. Druhý komponent tvoří text: každá část cyklu je inspirována určitým úsekem z Knihy Jób, který je mezi varhanními částmi přednesen v hebrejštině nebo češtině.

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 26. říjen 2017 19:00 KD Radost 180 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč