Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Mezinárodní varhanní festival VOX ORGANI 2017

David Blunden a Pavla Flámová

David Blunden – varhany

David Blunden se narodil v australském Sydney, kde rovněž studoval varhany a cembalo na tamní konzervatoři. Poté pokračoval ve studiu hudby (varhany, cembalo a improvizace) na Schole Cantorum Basiliensis ve Švýcarsku.

V Basileji rozvíjí kariéru sólového i ansámblového hráče, zaměřuje se především na hudbu 17. a 18. století. Je zakládajícím členem dvou barokních souborů – Le Jardin Secret a Capricornus Consort Basel. Účinkuje pravidelně s Kammerorchester Basel a La Cetra Barockorchester, v současnosti se také podílí na velkých festivalových projektech a koncertech např. v Händel-Festspiele Halle, Frankfurter Bachkonzerte, vídeňském Burgtheateru. Divadlu na Champs-Élysées, Grand Théâtre Aix-en-Provence a Concertgebouw v Amsterdamu.

Četně nahrává jako sólista, ale i s dalšími uskupeními, k nejvýznamnějším patří světové premiéry nahrávek s Capricornus Consort Basel, z nichž nahrávka Graupnerovy kantáty se sopranistkou Miriam Feuersinger byla oceněna cenou Echo Klassik německé hudební akademie.

David Blunden pracuje také jako korepetitor v basilejské opeře, významně se podílel na několika produkcích dirigenta Andrei Marcona (např. Monteverdiho opeře Orfeo nebo Mozartově opeře Idomeneo či na scénickém provedení Vivaldiho oratoria Juditha Triumphans).

Je velmi zkušeným koučem a korepetitorem pracujícím zejména se zpěváky specializujícími se na interpretaci a techniku barokního zdobení vokální barokní hudby. Působí jako učitel na Schole Cantorum Basiliensis, kde se věnuje výuce stylové intepretace od baroka po romantismus.

Pavla Flámová – soprán

Pavla Flámová, narozená v Ostravě, vystudovala klasický zpěv na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u Evy Dřízgové Jirušové. V posledních ročnících konzervatoře byla přijata na Právnickou fakultu MU v Brně, kde byla v roce 2011 promována magistrou práv.

Již při studiu na konzervatoři začala Pavla projevovat zájem o stylovou interpretaci staré hudby. V létě 2009 se zúčastnila Letní školy staré hudby ve Valticích, kde navázala spolupráci s Jiřím Kotoučem, učitelem zpěvu zabývajícím se starou hudbou, později pak s Janou Semerádovou a Alenou Hönigovou.

Touha po vzdělání v oblasti staré hudby rostla a přivedla Pavlu až k myšlence ucházet se o studium v zahraničí. V roce 2013 byla Pavla přijata ke studiu na světově známou a vyhledávanou Scholu Cantorum Basiliensis ve švýcarské Basileji, obor „Master of arts in musikalischer performance alte musik, Renaissance – Romantik“, kde se mohla plně věnovat dílům barokních mistrů, ale i odlišnostem všech stylových epoch. Pracovala s osobnostmi známými v celé Evropě – zpěv studovala u Evelyn Tubb a Gerda Türka, stylovou interpretaci u vynikajícího cembalisty Davida Blundena, improvizaci u Rudolfa Lutze, absolvovala kurzy u italské altistky Sary Mingardo, světoznámé sopranistky Emmy Kirkby, dirigenta Alessandra de Marchi či kontratenoristy Andrease Scholla. Svá studia zakončila v roce 2016.

K mimořádným úspěchům patří finále mezinárodní pěvecké soutěže Händel singing competition v Londýně 2016, z jejíhož finále si odnesla cenu Selma D and Leon Fishbach Memorial Prize. Úspěchu dosáhla i v dalších soutěžích, v roce 2012 jí byla udělena cena za stylovou interpretaci v soutěži Ad honorem Mozart.

V současné době žije v Basileji a věnuje se především koncertní činnosti. Vystupuje na evropských podiích ve Švýcarsku, Německu, Anglii či Maďarsku. Pracuje s různými soubory, dirigenty a varhaníky, k nejvýznamnějším patří dirigent, cembalista a varhaník Andrea Marcon či Laurence Comming. Je vyhledávanou sólistkou pro svůj jedinečný hlasový témbr, stylovou interpretaci a precizní techniku. Vždy si hraje s detaily a ráda volí obtížná a méně známá díla. V České republice koncertovala s Janáčkovou filharmonií Ostrava, s Orchestrem Berg, souborem Collegium Marianum, s varhaníkem Jaroslavem Tůmou a mnoha dalšími.

Program koncertu

 

J. S. Bach (1685–1750)

fantazie Komm heilige Geist, BWV 651                                                

kantáta Mein Herze schwimmt in Blut, BWV 199                             

-      recitativ Mein Herze schwimmt in Blut

-      árie Stumme Seufzer, stille Klagen

-      recitativ Doch Gott muß mir genädig sein

-      árie Tief gebückt und voller Reue

G. F. Händel (1685–1759)

opera Rodelinda: Overtura C dur HV 546                                            

oratorium Teodora: akt II., scéna II.                                                      

-      sinfonia

-      recitativ O thou bright sun!

-      air With darkness deep as is my woe

-      sinfonia

-      recitativ But why art thou disquieted, my soul

-      air Oh, that I on wings could rise            

                                    

přestávka

 

W. A. Mozart (1756–1791)

Velká mše c moll, KV 427: Laudamus te                                               

J. Haydn (1732–1809)

Oratorium roční období:                                                                            

-      árie Welche Labung für die Sinne

A. P. F. Boely (1785–1858)

Fantasie a fuga z 3. knihy                                                                           

F. Schubert (1797–1828)

Salve Regina, D676, op. 153                                                                      

F. Mendelssohn-Bartholdy (1809–1847)

Andante tranquillo ze sonáty č. 3, op. 65/3

oratorium Eliáš: árie Höre Israel                                                               

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 19. říjen 2017 19:00 KD Radost 180 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč