Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Ivo Kahánek – klavír – sólový recitál

Cyklus komorních koncertů vážné hudby - jaro 2017

Mladý český pianista Ivo Kahánek rychle získává pověst jednoho z nejpozoruhodnějších umělců své generace. Je znám širokou výrazovou paletou i výjimečnými virtuózními schopnostmi, které uplatňuje v repertoáru od baroka po soudobou hudbu.

V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině (Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni, Stiftung Tomassoni v Kolíně nad Rýnem, Mezinárodní soutěž F. Chopina v Mariánských Lázních, Concertino Praga aj.). Po úspěšných debutech na festivalu Beethovenfest v Bonnu a na Pražském jaru obdržel pozvání od Symfonického orchestru BBC k vystoupení na festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall, kde v srpnu 2007 pod taktovkou Jiřího Bělohlávka provedl Klavírní koncert č. 4 "Inkantace" Bohuslava Martinů. Koncert živě přenášela televize BBC, rádio BBC a stanice Vltava. Tento kritikou oceněný debut nyní nabízí prestižní vydavatelství Deutsche Grammophon jako digitální download. Kromě toho spolupracuje Ivo Kahánek pravidelně s Českou filharmonií a má za sebou též úspěšná vystoupení s orchestrem WDR Kolín nad Rýnem, Symfonickým orchestrem Hlavního města Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Brno a mnoha dalšími. V roce 2009 ho čekají mj. vystoupení v jihovýchodní Asii, ve Velké Británii, Německu, i na našich předních festivalech. Začátkem roku 2010 by měl zahájit nahrávání nového sólového CD pro firmu Supraphon.

Ivo Kahánek podepsal tříletou smlouvu s vydavatelstvím Supraphon Music a během let 2007–2008 nahrál celkem 4 CD s díly Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Gideona Kleina a Miloslava Kabeláče. Jeho poslední sólové album (Janáček-Martinů-Kabeláč, obsahující mj. světovou premiéru tří nově nalezených Janáčkových fug pro klavír) získalo nejvyšší možné hodnocení v odborných zahraničních časopisech Classics Today (USA) a Le Monde de la Musique (Francie). Kromě toho pravidelně natáčí pro Český rozhlas a Českou televizi.

Ivo Kahánek je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě u Mgr. Marty Toaderové a HAMU v Praze u prof. Ivana Klánského. Má za sebou také jeden semestr postgraduálního studia na prestižní londýnské Guildhall School of Music and Drama u Ronana O´Hory a mistrovské kurzy pod vedením Karl-Heinze Kammerlinga, Christiana Zachariase, Alicie de Larocha, Imogen Cooper, Petera Frankla ad. V současnosti studuje 3. ročník doktorského studia na HAMU v Praze u prof. Ivana Klánského.

 

V programu recitálu zazní díla Chopinova, Janáčka, Kabeláče, Martinů.

LUDWIG VAN BEETHOVEN (1770 –1827)

Sonáta c moll op. 13 „Patetická“

1.    Grave – Allegro di molto e con brio

2.    Adagio cantabile

3.    Rondo: Allegro

 

LEOŠ JANÁČEK (1854 –1928)

mlhách

1.    Andante

2.    Molto adagio

3.    Andantino

4.    Presto

 

BOHUSLAV MARTINŮ (1890 –1959)

Tři české tance

1.    Okročák

2.    Dupák

3.    Polka

 

—————————

 

FRYDERYK CHOPIN (1810 –1849)

Scherzo h moll op. 20

Scherzo b moll op. 31

Scherzo cis moll op. 39

Scherzo E dur op. 54

 

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 26. duben 2017 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč