Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Duo du Rêve: Jana Jarkovská – flétna, Bohumír Stehlík – klavír

Cyklus komorních koncertů vážné hudby - jaro 2017

Duo du Rêve

Flétnistka Jana Jarkovská a klavírista Bohumír Stehlík působí společně v duu od roku 2011. Vedle společných koncertů se jako duo účastní též mistrovských kurzů, například Forum International pour Flûte et Piano v Lucembursku, Sandviken Master Classes ve Švédsku či Mezinárodní letní akademie ISA v Rakousku. Jejich citlivá souhra a stylová interpretace byla oceněna vítězstvími v mezinárodních soutěžích Concorso internazionale di musica „Città di Chieri“ v Itálii (2012), Pro Musicis International Award v Paříži (2013), 3. cenou v „Salieri-Zinetti“ Interantional Chamber Music Competition a v Concorso Internazionale di Musica „Marco Fiorindo“ rovněž v Itálii (2014). V roce 2015 získali ocenění „ISA Open Awards“ a „ISA Challenge“ za mimořádnou interpretaci díla Bohuslava Martinů a Jiřího Temla v rámci mezinárodních interpretačních kurzů ISA v Rakousku. Od roku 2014 pravidelně natáčejí pro Český rozhlas. Pro sezónu 2016/17 bylo Duo du Rêve zařazeno na prestižní Listinu mladých umělců Nadace Český hudební fond.

Jana Jarkovská po maturitě na Balbínově biskupském gymnáziu v Hradcí Králové absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě prof. Jana Riedlbaucha a AMU v Praze pod vedením prof. Jiřího Válka. V roce 2010 studovala v rámci programu Erasmus také na Conservatorio di Musica „G. Verdi“ v italském Miláně ve třídě prof. Simony Valsecchi a v roce 2012 působila na téže konzervatoři jako odborná asistentka. V letech 2013-2015 absolvovala postgraduální interpretační program na Royal College of Music ve Stockholmu pod vedením profesora T. Carrona. Od roku 2014 je doktorandkou na HAMU v Praze. Vedle Dua du Rêve je Jana členkou souborů Bellatrix-Trio (flétna-violoncello-klavír) a Morgenstern Ensemble (soprán-flétna-klavír), s nímž se věnuje především soudobé hudbě.

Bohumír Stehlík vystudoval pražské Gymnázium J. Nerudy s hudebním zaměřením v klavírní třídě profesorky Iriny Kondratěnko. Po roce na AMU v Praze zamířil do Švédska, kde studoval až do roku 2016 na jedné z nejprestižnějších skandinávských hudebních škol – Hudebním institutu Edsberg pod Royal College of Music ve Stockholmu pod vedením profesora Matse Widlunda. Bohumír je laureátem řady klavírních soutěží (např. Virtuosi per Musica di Pianoforte – 1. cena, Concertino Praga – 1. cena, Stockholm International Music Competition – 2. cena). Byl oceněn rovněž mnoha stipendii, naposledy stipendiem švédské Královské hudební akademie 2015. Vedle Dua du Rêve je členem mezinárodního souboru Ensemble D'Accord, který se věnuje repertoáru od klavírního tria až po kvintet.  Kromě koncertní činnosti působí Bohumír jako vyučující na hudební akademii Ingesund při universitě Karlstad.

Jana Jarkovská – flétna

Bohumír Stehlík – klavír

program koncertu:

Carl Philipp Emanuel Bach: Sonáta C dur pro flétnu a klavír (1714-1788)                        

I. Andante. Presto

II. Allegro

III. Adagio

IV. Menuett I. Menuett II

Antonín Rejcha:Sonáta G dur, Op. 54 pro flétnu a klavír (1770-1836)                        

I. Allegro

II. Largo ma non troppo

III. Finale (Allegro vivace)

Cécile Chaminade: Concertino op. 107 pro flétnu a klavír (1857-1944)

***přestávka***

Jiří Teml: Pantomima pro flétnu a klavír (*1935)

Bohuslav Martinů: Sonáta pro flétnu a klavír, H 306 (1890 – 1959)                                 

I. Allegro moderato

II. Adagio

III. Allegro poco moderato

Koncert zahájí

Evžen Wybitul – klarinet (žák ZUŠ. L. Janáčka v Havířově ze třídy Bronislava Jonszty).

Klavírní doprovod: Magdalena Švábová.

Program:

Camille Saint-Saëns: Sonáta pro klarinet a klavír op. 67, 1. věta.

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 29. březen 2017 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč