Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Milan Al-Ashhab – housle, Adam Skoumal – klavír

Cyklus komorních koncertů vážné hudby - jaro 2017

Milan Al-Ashhab – housle

Narodil se v roce 1992. Hře na housle se začal věnovat od pěti let, nejprve
v Chomutově, o rok později přestoupil na ZUŠ v Mostě do třídy K. Hasilové, pod
jejímž vedením pokračoval ve studiích i na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2012 je posluchačem
HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má spoustu soutěžních ocenění. Mezi nejvýznamnější patří 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cena v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v r. 2007. V roce 2010 získal 2. cenu na soutěži Luise Spohra ve Weimaru. V roce 2014 se stal absolutním vítězem soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky. Vystupoval jako sólista mnoha orchestrů (Česká filharmonie, Hofer Symphoniker, Janáčkova filharmonie Ostrava, L'armonia terrena atd.) a má za sebou desítky celovečerních recitálů. Rovněž se zúčastnil mistrovských kurzů u osobností, jakými jsou např. Shlomo Mintz, Ida Haendelová a další.

Je doporučen Nadací Českého hudebního fondu uvedením v Listině mladých umělců pro stávající koncertní sezónu.

Adam Skoumal – klavír

Adama Skoumala zná publikum v Evropě, v USA a v Japonsku jako předního českého klavíristu a skladatele. Sólově vystupoval s většinou českých orchestrů, se Slovenskou filharmonií, s Bamberskými symfoniky vedenými J. Nottem a s dalšími evropskými orchestry. V minulých letech se představil v cyklech např. České filharmonie, Symfonického orchestru FOK, Plzeňské filharmonie ad., na festivalech Pražské jaro, Moravský podzim, Janáčkův máj, Concentus Moraviae, Lípa Musica a podnikl také četná zahraniční vystoupení s orchestrem Národního divadla.

Jako skladatel na sebe poprvé upozornil na soutěži Pražského jara 1998, kde získal se svou kompozicí cenu za nejlepší provedení české soudobé skladby. V sezóně 2006 premiéroval svůj 1. klavírní koncert s Pražskou komorní filharmonií a ve stejném roce provedl také svůj 2. klavírní koncert za doprovodu Jihočeské komorní filharmonie. V létě 2008 zazněla ve světové premiéře na festivalu v chorvatském Dubrovníku skladba Djinnia pro housle a klavír. České publikum ji slyšelo v rámci Pražského jara 2009. Další Skoumalova houslová kompozice – Variace na cikánskou melodii – byla vybrána jako povinná skladba pro prestižní soutěže ve švýcarském Sionu a v Buenos Aires. Na objednávku Pražského jara 2014 vznikl jeho další houslový koncert, premiérově proveden Romanem Patočkou, Peterem Altrichtem a Symfonickým orchestrem ČRo.

Adam Skoumal studoval na Pražské konzervatoři u Evy Boguniové a na AMU ve třídách Jana Panenky a Petera Toperczera. V získávání zkušeností pokračoval na prestižních školách v USA: na Southern Methodist University v Dallasu a o dva roky později na Manhattan School of Music v New Yorku. Během studií se také zúčastnil řady mezinárodních mistrovských kurzů, získal mnoho hodnotných příček v soutěžích.

Na jeho kontě jsou mnohé nahrávky, uveďme za všechny poslední CD s klavírními koncerty Rachmaninova a Bacha za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.

 

V programu koncertu zazní díla A. Dvořáka, B. Martinů, N. Paganiniho, M. Ravela a dalších.

 

Niccolo Paganini:        Introdukce a variace na Nel cor piu non mi sento z Paisiellovy opery                                Mynářka (sólové housle)

 Franz Liszt:                Vídeňské večery - Valse caprice No. 6 (klavír)

Eugene Ysaye:           Sonáta č. 3 Balada (sólové housle)

 Adam Skoumal:        Kejklíř (klavír)

 

přestávka

Franz Waxman:          Fantazie Carmen (housle s klavírním doprovodem)

Antonín Dvořák:        Sonatina G-dur op. 100 (duo housle, klavír)

                                  1. Allegro risoluto

                                  2. Larghetto

                                  3. Scherzo

                                  4. Allegro

Bohuslav Martinů:      Arabesky č. 1, 2, 5, 4.

Adam Skoumal:         Variace na cikánskou melodii (housle s klavírním doprovodem)

 

 

 

Koncert zahájí Amálie Dobšíková – housle (žákyně ZUŠ L. Janáčka v Havířově ze třídy Jarmily Gradkové).

Klavírní doprovod: Marta Ondrušková.

Program: Fritz Kreisler – Preludium a Allegro ve stylu  Pugnaniho

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 22. únor 2017 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč