Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Hana Fialová, Jakub Žídek - komorní koncert

V programu komorního koncertu zazní písně z repertoáru Edith Piaf, které zazněly a zaznívají v hudebním dramatu Národního divadla moravskoslezského „Edith a Marlene“.

Hana Fialová – zpěv

Hana Fialová, rodačka z Opavy, je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (pedagog E. Gebauerová-Philips). Zpěvu se věnovala od dětských let, jako první úspěch je vnímáno vítězství krajského kola pěvecké soutěže Talent 1986. Sólovou zpěvačkou country skupiny RED HATS byla v letech 1994-2004, koncertovali nejen u nás, ale i v dalších evropských zemích.

Od roku 2003 je v angažmá Národního divadla moravskoslezského (NDM), je členkou soubory operety a muzikálu. Ráda vzpomíná na role v inscenacích Šest žen Jindřicha VIII. (Kateřina Howardová), Camelot (Elein), Kat a blázen (Juanilla), Ostrov milování (Lolita), Zvonokosy (Žena), Sugar – Někdo to rád horké (Sugar Cane), Hello, Dolly! (Irena Molloyová) nebo Rose Marie (Wanda). V roce 2010 vytvořila titulní roli v nové verzi muzikálu „Marguerite“ Alaina Boublila a Michela Legranda a byla za ni nominována na Cenu Thálie 2011. Poté následovaly další významné muzikálové role: Gita v „Pardon My English“, královna Eliška – „Noc na Karlštejně“, Marfuša „Mrazík“, Vypravěčka „Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť“, Betty v původním českém muzikálu „Fantom Londýna“, titulní role v „Evitě“ a Norma Desmond v „Sunset Boulevard“.

Zcela jedinečným způsobem září v hudebním dramatu „Edith a Marlene“ jako Edith Piaf, za niž získala Cenu Thálie 2014 v kategorii opereta-muzikál. V činohře NDM hostuje jako Zuzana a Jiřina Buchtelová v muzikálu „Donaha!“ a v pražském Divadle Hybernia jako Betty v „Přízraku Londýna“. Na scéně Městského divadla Brno hostovala v roli Fantiny ve světoznámých „Bídnících“.

Jakub Žídek – klavír

Jakub Žídek vystudoval hru na varhany na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u prof. M. Zelové, pokračoval studiem sbormistrovství na Pedagogické fakultě Ostravské univerzitě a oborem dirigování na JAMU v Brně. Jakub Žídek, původem z Opavy, v rodném městě působil jako sbormistr operního sboru tamního Slezského divadla, pravidelně vystupuje na festivalu Bezručova Opava, spolupracuje s pěveckým sborem Domino. Jako dirigent spolupracoval s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Filharmonií Brno, Moravskou filharmonií Olomouc, Filharmonií B. Martinů ve Zlíně.

V současné době je hudebním ředitelem souboru operety a muzikálu v Národním divadle moravskoslezském (NDM) a rovněž dirigentem soboru opery. Pro NDM připravil hudební nastudování pohádkového muzikálu „Mrazík“ a muzikálu bratří Gerschwinů  „Pardon My English“. Jako dirigent se podílel na světové premiéře nového nastudování muzikálu „Marguerite“, uvedení opery „Mamzelle Nitouche“, muzikálu „Noc na Karlštejně“ a opeře Ch. Gounoda „Romea a Julie“ (všechny tituly premiérovány 2010-2011). S Janáčkovou filharmonií Ostrava nahrál původní skladby Borise Urbánka pro nový český film „7 dní“.

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 7. prosinec 2016 19:00 KD Radost 200 Kč / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč