Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Mezinárodní varhanní festival VOX ORGANI 2016

Nikola Eckertová a Dana Luccok

Nikola Eckertová – varhany

 Nikola pochází z Černošic u Prahy, kde získala první hudební zkušenosti. Na varhany začala hrát ve třídě Ireny Chřibkové, ve studiu hry na varhany pokračovala na Pražské konzervatoři pod vedením Josefa Popelky a následně na Conservatoire de Musique du Nord v Lucembursku ve třídě Maurice Clementa. V roce 2011 zakončila magisterské studium na Royal Academy of Music, kde studovala pod vedením Susan Landale.

Nikola je varhanicí v kostele Nejsvětější Trojice ve Viandenu v Lucembursku. Předtím působila jako varhanice v kostele sv. Prokopa v Praze na Žižkově, v Hoscheidtu v Lucembursku. V Londýně zastávala místo Organ Scholar v kostele St Giles Cripplegate a vyučovala hru na varhany na St Giles International Organ School. Společně s Barrettem Hockingem (trubka) získala cenu United Music Publishers za provedení skladby Okna od Petra Ebena. V současné době je pedagogem v hudební škole Union Grand Duc Adolfe.

K jejím výrazným počinům patří mj. provedení díla Hodiny Diany Burrell v roce 2011, šlo o světovou premiéru díla ve třech koncertech. Nikola pravidelně koncertuje v Lucembursku a České republice.

DANA LUCCOCK – mezzosoprán

Mezzosopranistka Dana Luccock v současné době působí ve francouzském Dijonu, kde je členkou stálého operního sboru. Dále sólově koncertuje po celé Francii, nedávno vystoupila s Orchestre National Lorraine v Metzu a pěveckým sborem Arsys-Bourgogne. Účinkovala v sólových rolích, např. Goffredo (Rinaldo – Händel), Ottavia (Korunovace Poppey – Monteverdi), Franca (muzikál Light in the Piazza – Guettel), Orlofsky (opereta Netopýr – Strauss), Dorabella (Cosi fan tutte – Mozart), Aline (komická opera The Sorcerer – Sullivan) a jako Grace Farrell (broadwayský muzikál Annie – Ch. Strouse).

Dana absolvovala studium zpěvu a hudební teorie na Univerzitě v Torontu krátce předtím, než se přestěhovala do Evropy. Zajímá se zejména o tvorbu v hudebním prostředí vycházejícím z poezie Emily Dickinson (americká básnířka 19. století), stejně jako o současnou kanadskou hudbu.

 Program:

Johann Sebastian Bach

Preludium Es dur BWV 552

 

Johann Sebastian Bach

Bereite dich Sion z Vánočního oratoria

 

Nino Rota

Dva žalmy (6 a 99)

 

 

přestávka

 


Petr Eben

Davidův tanec před archou úmluvy


Petr Eben

Píseň Ruth


Petr Eben

Tanec Šulamít


Leila Lustig

By the Rivers of Babylon
Johann Sebastian Bach

Fuga Es dur BWV 552

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 20. říjen 2016 19:00 KD Radost 160 Kč / Senioři: 90 Kč / Děti, studenti: 90 Kč