Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Mezinárodní varhanní festival VOX ORGANI 2016

Drahomíra Matznerová Chvátalová a Žofie Vokálková

Drahomíra Matznerová Chvátalová vystudovala Pražskou konzervatoř pod vedením profesora Jana Hory a Akademii múzických umění ve třídě profesora Jaroslava Tůmy. V době studií se zúčastnila řady varhanních kurzů v Čechách, Holandsku a ve Francii pod vedením Petra Ebena, Martina Sandera, Heidi Emmert, Jana Jongepiera a Jana Willema Janssena. Za studií získala 3. cenu na Varhanní soutěži Petra Ebena.

Těžištěm jejího repertoáru je romantická a moderní hudba se zvláštním zaměřením na francouzskou varhanní literaturu 19. a 20. století. Pro Český rozhlas vytvořila záznamy premiér předních českých skladatelů Jiřího Ropka, Jiřího Laburdy, Jana Bernátka, Karla Skleničky a Emila Viklického.

Jako sólistka pravidelně koncertuje v tuzemsku i v zahraničí. Vystupovala na mnoha festivalech, např. Svatováclavské slavnosti, Dny soudobé hudby, Tanvaldské hudební jaro, Festival komorní hudby Český Krumlov. Na podzim roku 2009 přednesla Koncert pro varhany a orchestr Francise Poulenca v rámci závěrečného večeru Malostranských komorních slavností. V roce 2010 měla samostatný recitál na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro, ve stejném roce účinkovala na Mezinárodním festivalu v Kutné hoře a varhanním festivalu v katedrále sv. Víta v Praze. V roce 2012 na festivalu PROMS uvedla společně se sólistou na trubku Janem Hasenöhrlem světovou premiéru skladby Emila Vilklického Variace na Over The Rainbow. Na všech pódiích, kde vystupovala, byla vysoce ceněna odbornou kritikou. V příští sezóně vystoupí jako sólistka se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK ve Smetanově síni v Praze s Koncertem pro varhany a orchestr.  Drahomíra Matznerová je zároveň vyhledávanou komorní hráčkou, spolupracuje s předními pěveckými i instrumentálními sólisty. Mimo komorní a sólistickou činnost se průběžně věnuje s různými soubory provozování oratorní hudební literatury. Od roku 1995 působí jako titulární varhanice v kostele Panny Marie Vítězné v Praze na Malé Straně, kde hrála rovněž papeži Benediktu XVI. při návštěvě Pražského Jezulátka. Od roku 1996 je také varhanicí v obřadní síni Novoměstské radnice.

Žofie Vokálková – flétna

Absolvovala Pražskou konzervatoř ve třídě Františka Malotína, dále pak studovala ve Francii (prof. Ch. Lardé) a absolvovala mistrovské kurzy u Jamese Galwaye. K nejdůležitějším oceněním patří prvenství v  mezinárodní soutěži "Concertino Praga", 3. cena v prestižní "Pacem in terris" v Německu a zisk "Ceny hlavního města Prahy" v soutěži "Pražské jaro"  V září 2000 získala jako první Evropanka Special Prize ve věhlasné soutěži "Web Concert Hall Competition" v New Yorku. Působila jako první flétnistka a sólistka orchestrů Virtuosi di Praga a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Má za sebou řadu koncertních sólových vystoupení s našimi i zahraničními orchestry,

je častým hostem významných festivalů (uveďme za všechny Pražské jaro). V roce 2009 byla vybrána prestižní americkou agenturou ConcertArtist k hostování v USA. V rámci turné již vystoupila např. v Czech Center v New Yorku a na mnoha hudebních festivalech.

V posledních letech je též vyhledávanou porotkyní hudebních klání (Concertino Praga, soutěž Pražského jara, Eurovizní soutěž mladých hudebníků spolupořádaná Českou televizí, Novohradská flétna ad.)

V současné době se věnuje rozsáhlému projektu, který mapuje velmi zajímavé téma – tvorbu žen skladatelek. Je zakladatelkou unikátního orchestru Queens of Classic. Žofie Vokálková vede pravidelně mistrovské kursy a absolvuje sólová koncertní turné v Evropě, USA a Japonsku. Na svém kontě má více než desítku CD nahrávek. Je držitelkou ocenění „Žena regionu – Středočeského kraje“, které je zaštítěno Senátem Parlamentu ČR. 

Program:

Žofie Vokálková

Flétna

                                               Drahomíra Matznerová                                               

Varhany

 

Wolfgang Amadeus MOZART

Fantasie f moll KV 608

        

         Cecilé CHAMINADE

                  Concertino op. 107 pro flétnu a varhany 

                 

Bedřich ANTONÍN WIEDERMANN

      Toccata a fuga f moll

        

přestávka

 

Astor PIAZZOLA

AVE MARIA pro flétnu a varhany

   La muerte del Ángel pro flétnu a varhany

 

William Bolcom

 Gospel“What a Friend We Have in Jesuspro varhany

  

    Frank MARTIN

          Sonata da chiesa pro flétnu a varhany

 

      Ernest Halsey

    Toccata pro varhany

   

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 13. říjen 2016 19:00 KD Radost 160 Kč / Senioři: 90 Kč / Děti, studenti: 90 Kč