Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Baborák Ensemble

Základ tělesa tvoří lesní roh a smyčcové nástroje, podle potřeby se orchestr rozrůstá o další hudební nástroje, např. klavír, pro větší projekty pak cembalo, harfa, klarinet i další smyčce. Jádrem komorního souboru je lesní roh.

Ensemble kolem hornisty Radka Baboráka vznikl v roce 2001. Soubor je spojením muzikantů z Čech a z orchestrů, kde Baborák působil (Česká a Mnichovská filharmonie, Berlínští filharmonikové), a dalších přátel a i jiných hudebníků – ze smyčcových kvartet (Wihanovo, Epoque atd.) a souborů jako České noneto, Berliner philharmonische solisten a různých dalších sólistů, většinou laureátů mezinárodních soutěží.

Radek Baborák – lesní roh

Martina Bačová – housle

Hana Baboráková – violoncello

Miroslav Sekera – klavír

 

http://www.baborak.com/cz/ensembles/baborak-ensemble

Založil hornista a dirigent Radek Baborák. Jeho členy spojuje radost ze vzájemného sdílení hudby mistrů čtyř stylových období, enthusiasmus při objevování neznámých skladeb a hledání osobitého netradičního vyznění kompozic, které jsou Ensemblu dedikovány nebo autorsky upraveny. Jádrem komorního souboru je lesní roh a smyčcové kvarteto hrající ve složení Dalibor Karvay, Martina Bačová - housle, Karel Untermüller - viola, Hana Baboráková - violoncello. Již od prvních koncertů a projektů se tato formace rozšiřuje podle repertoárových a stylových potřeb jednotlivých skladeb.

BABORAK ENSEMBLE spolupracuje s řadou výjimečných muzikantských osobností, koncertními mistry a hráči Berlínské, Mnichovské, České Filharmonie jakými jsou Lorenz Nasturica, Wilfried Strehle, Wenzel Fuchs, Benze Boganiy, Jana Boušková. S BABORAK ENSEMBLE rovněž vystupují spřízněné české soubory jako Epoque quartet, Clarinet Factory. Nedílnou součástí je spolupráce se skladateli, mezi které patří Miloš Bok, František Šterbák, Tomáš Ille, Ondřej Brousek.

BABORAK ENSEMBLE pravidelně vystupuje na festivalech Pražské Jaro, Smetanova Litomyšl, Mitte Europa, Janáčkův festival, Lipa Musica, Grünwalder Musiktage, Concerts in St. Donat Zadar. Na koncertech v Japonsku v prestižních sálech Kitara Saporo, Tokyu, Osace ,Mitu. Jako residenční soubor se představil v řadě koncertů v klášteře Sv. Anežky v Praze. Svůj poslední projekt ORQUESTRINA pokřtil ve vyprodaném komorním sále Berlínské filharmonie.

BABORAK ENSEMBLE realizoval řadu pozoruhodných nahrávek. Pro japonskou společnost Exton debutové CD s průřezem repertoiru - Mozart, Beethoven, Krol, Turner. Album ,,QuattroStagionni´´představilo italskou hudbu Vivaldiho, Coreliho, Donizettiho, Sinigalii, Roty a bylo vyznamenáno cenou japonských kritiků. Pro Supraphon natočil soubor skladby Bohuslava Martinů, Ch. Koechlin, Carl Nielsen. CD ,,Orquestrina´´vydalo nezávislé nakladatelství Animal music a obsahuje úpravy děl Astora Piazzolly - Historiredu Tango, Ravel - Bolero, Fauré-Pavana.

Repertoár souboru zahrnuje kompletní programy a projekty z baroka i klasicismu, něco málo romantismu a hodně skladeb 20. století (Martinů, Nielsen, Strauss, Šostakovič, Bartók), včetně kompozic přímo pro těleso napsaných nebo upravených.

Jde nám o to hrát v co nejvariabilnějším obsazení a střídat repertoár – nejrůznější kombinace a někdy až šokující úpravy – od baroka a klasicismu až po filmovou, taneční a etnickou hudbu, jazz. Ten soubor je prostě chameleon, a to je jeho zvláštnost. Jisté je jen to, že když tam někdo přijde, tak ví, že tam budu já.“ Radek Baborák

PROGRAM KONCERTU

Yehetzkel Braun                    Sonate für Horn und Klavier (1969)

1922-2014                             

1. Tranquillo, Allegro 

2. Tranquillo

3. Allegretto

 

Robert Kelly                          Introduction & Dialogue für Horn, Violoncello und Klavier op. 20

1916-2007

 

Günter Raphael                      Trio für Violine, Violoncello und Horn

1903-1960                             

1. Straff

2. Langsam

3. Rondo, lustig, frisch drauf los

 

Béla Bartok                            Rumänische Tänze für Violine und Klavier

1881-1945                             

1. Joc cu bata

2. Braul

3. Pe Loc

4. Buciumeana

5. Poarga

6. Maruntel

7. Maruntel

 

PŘESTÁVKA

 

Ludwig van Beethoven         5 Variationen über „Rule Britannia“ WoO 79

1770-1827                              für Horn, Violoncello, Klavier

 

Carl Reinecke                         Trio B-Dur für Violine, Horn und Klavier

1824-1910                             

1. Allegro

2. Ein Märchen, Andante

3. Scherzo, Allegro

4. Finale

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 18. květen 2016 19:00 KD Radost 200 Kč / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč