Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Židovská hudba pro violoncello

Komorní program pro dvě violoncella v podání současného vynikajícího violoncellisty Jiřího Hoška a jeho úspěšné dcery.

DOMINIKA WEISS HOŠKOVÁ začala hrát na violoncello ve čtyřech letech. Po studiích na Pražské konzervatoři (prof. V. Jírovec, prof. V. Kočí) a soukromých lekcích u prof. Miloše Sádla pokračovala na Hudební fakultě AMU v Praze, kterou absolvovala ve třídě svého otce doc. Jiřího Hoška (2007). V roce 2009-2011 studovala na Jerusalem Academy of Music v Izraeli (prof. Zvi Plesser – violoncello, prof. Avi Abramovic - komorní hudba). V současnosti studuje na HAMU v doktorandském programu.

V její krátké hudební kariéře mají své významné místo mnohá ocenění z violoncellových domácích i zahraničních soutěží, za všechny uveďme absolutní vítězství ve všeoborové smyčcové soutěži "The competition in memory of David Gritz" (Jeruzalém, Izrael, 2009).

V červnu 2010 byla oceněna udělením Stříbrné medaile Senátu Parlamentu ČR za šíření dobrého jména a tradic České republiky ve státě Izrael.

Koncertuje nejen se svým otcem, ale jako sólistka spolupracuje s Filharmonií B. Martinů Zlín, Pražskou komorní filharmonií, Jihočeskou komorní filharmonií, Plzeňskou filharmonií, Filharmonií Hradec Králové, Severočeskou filharmonií Teplice, KSO, komorním orchestrem Quattro, Virtuosi Pragenses aj.

JIŘÍ HOŠEK je pokládán za jednu z nejvýraznějších postav interpretačního umění současnosti. Hru na violoncello studoval u Pravoslava Sádla na Konzervatoři v Praze a prof. Miloše Sádla na Hudební fakultě AMU. Stal se laureátem Mezinárodní violoncellové soutěže Pražského jara 1980. Řadu dalších cen a diplomů získal v domácích interpretačních soutěžích; jmenujme z nich absolutní vítězství v československé interpretační soutěži roku 1980. Od studentských let pravidelně koncertuje doma i v řadě evropských zemí, nahrává pro rozhlas a hudební společnosti. Pozoruhodně se uplatnil jako sólista i zanícený vykladač v televizních pořadech o Antonínu Kraftovi, o Davidu Popperovi a o Mikulášovi Kraftovi, z jejichž tvorby některé skladby i rekonstruoval a nově oživil. Disponuje bohatým repertoárem od hudby barokní až po dnešek a je vůbec mnohostranným hudebníkem: byl koncertním mistrem Symfonického orchestru Českého rozhlasu (1991-96), komponoval scénickou hudbu pro Divadlo na Fidlovačce, vyvíjí bohaté aktivity i v žánrech populární hudby. Pedagogicky působil jako docent Hudební fakulty AMU v Praze (1994-2014); Českou violoncellovou školu reprezentoval na Pražském jaru naposledy v roce 2014.

Dominika Weiss Hošková – violoncello

Jiří Hošek – violoncello, klavír

 

Program:

Ernst BLOCH (1880 - 1959):

From Jewish Live (Suita)

Modlitba

Prosba

Židovská píseň

 

Jiří HOŠEK (*1955):

Židovské melodie

v úpravě pro dvě violoncella

/výběr z cyklu, 1. část/

 

Max Christian Friedrich BRUCH (1838 - 1920):

Kol Nidrei

Adagio pro violoncello a varhany op. 47

přestávka

Jiří HOŠEK (*1955):

Židovské melodie

v úpravě pro dvě violoncella

/výběr z cyklu, 2. část/

 

David POPPER (1843 - 1913):

Suita for two Cellos op. 16

Andante grazioso

Gavotte

Scherzo

Largo espessivo

Marcia. Finale

Koncert zahájí

Klarinetové kvarteto ZUŠ L. Janáčka v Havířově:

Tomáš Hadyna. Evžen Wybitul, Alexander Skotnica, Filip Smyček.

Umělecký vedoucí souboru Martin Ševčík.

Cesare Negri – Barriera

Jaroslav Ježek – Ezop a Brabenec

George Botsford –Black and White

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Úterý 26. duben 2016 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč