Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Sedláčkovo kvarteto

Mladé kvarteto vzniklo v roce 2006 na Akademii múzických umění v Praze a navazuje na tradici Sedláčkova kvarteta působícího v Plzni v letech 1974-1994. Tradice je spojena rodinnou vazbou obou primáriů, Michal Sedláček je vnukem Jana Sedláčka.

První důležité poznatky v oblasti komorní hry získal soubor u Jiřího Panochy – primária Panochova kvarteta, pod jehož vedením také studoval komorní hudbu na AMU v Praze. Všichni členové mají vynikající zkušenosti jak se sólovou, tak komorní hrou a spolupracují s předními českými i zahraničními pedagogy, kteří působí v ansámblech jako např. Stamicovo kvarteto, Kocianovo kvarteto, Alban Berg Quartet, ARIA Quartett či AVIV Quartet.

Sedláčkovo kvarteto je vítězem mezinárodní soutěže Karola Szymanowského v Katowicích (Polsko, 2014), vítězem Soutěže Bohuslava Martinů v Praze, kde zároveň obdrželo Cenu za nejlepší interpretaci skladby B. Martinů. Dále je nositelem 3. ceny na mezinárodní soutěži Johannese Brahmse (Rakousko, 2013). Na sezónu 2015/16 je soubor zařazen na stipendijní Listinu Českého hudebního fondu. Sedláčkovo kvarteto vydalo ve spolupráci s Nadací Bohuslava Martinů CD s kvartety českých autorů (K. Slavický, S. Hořínka, B. Martinů, J. Teml). Kvarteto podporuje vznik nových děl mladé generace českých autorů a stojí tak u četných premiér skladeb.

Program koncertu

Jiří Teml ( *1935)

Smyčcový kvartet č. 5 (2013)

Bohuslav Martinů (1890-1959)

Smyčcový kvartet č. 6, H. 3

Allegro moderato

Andante

Allegro - Allegro con brio

 

--------------přestávka-----------

W. A. Mozart (1756-1791)

Smyčcový kvartet B-dur, K. 458 „Lovecký"

Allegro vivace assai

Menuetto

Adagio

Allegro assai

Tento koncert podporuje

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 16. březen 2016 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč