Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Smetanovo trio

Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti.

Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jeho předchůdci. I dnešní členové Smetanova tria – všichni tři významní čeští sólisté – dokazují, že základním předpokladem úspěchu každého kvalitního tria je dokonalá sólistická vybavenost hráčů.

Cesta Smetanova tria je v poslední době lemována mimořádnými úspěchy. Je pravidelným hostem významných pódií doma (Pražské jaro, Janáčkův máj, Moravský podzim, Concentus moraviae, Malostranské komorní slavnosti) a v zahraničí (Francie, Německo, Švýcarsko, Velká Británie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Japonsko, Brazílie, USA, Egypt).

Spolupracuje s předními dirigenty – Jiří Bělohlávek, Libor Pešek, John Axelrod, Michael Boder, Tomáš Hanus nebo Stanislav Vavřínek – a s významnými domácími i zahraničními orchestry. Smetanovo trio realizovalo celou řadu nahrávek u domácích a zahraničních společností, od roku 2000 pravidelně nahrává pro firmu Supraphon. K nejnovějším počinům tria patří souborná nahrávka trií B. Martinů pro Supraphon.

Smetanovo trio se v poslední době několikrát vypravilo na zahraniční pódia, pro příklad uveďme vyjma evropských zemí Brazílii a USA.

 

Jitka Čechová natočila řadu sólových a komorních nahrávek pro české i zahraniční společnosti. Nedávno dokončila pro vydavatelství Supraphon kompletní nahrávku klavírních děl Bedřicha Smetany (8 CD). Komorní hudba je pro Jitku Čechovou jednou z nepostradatelných složek její hudební identity.

 

Jiří Vodička patří k nejvýznamnějším českým houslistům. Jiří Vodička je pravidelně zván na významné festivaly, mnohé z jeho koncertů byly natočeny Českou televizí a Českým rozhlasem. Vedle sólistických aktivit se Vodička věnuje i komorní hře. Sezónu 2015/16 započal v nové roli, stal se koncertním mistrem České filharmonie.

 

Jan Páleníček jako sólista spolupracuje s předními českými i zahraničními orchestry, řadu let pedagogicky působil na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění. Komorní hru studoval u svého otce Josefa Páleníčka a ve třídě Josefa Vlacha – primária legendárního Vlachova kvarteta. 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Úterý 9. únor 2016 19:00 KD Radost 200 Kč / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč