Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Marianne Lösch a Lukasz Gothszalk - VOX ORGANI 2015

Marianne Lösch (varhany) a Lukasz Gothszalk (trubka). Na tuto akci se vztahuje předplatné komorních koncertů – podzim 2015.

Zvýhodněné vstupné na koncerty Vox organi – permanentky v hodnotách 480 Kč a 270 Kč k dostání v pokladně KD P. Bezruče a před prvním festivalovým koncertem v pokladně KD Radost. Koupí permanentky na celý festival získáte vstup na jeden koncert zdarma.

Úvodní slovo a plakát VOX ORGANI 2014 naleznete na této stránce.

Ceny předplatného pro komorní koncerty podzim 2015 a bližší informace naleznete v sekci koncerty - přejít na stránku.

Marianne Lösch získala primární hudební vzdělání v hudebním Pestalozzi-Gymnasiu v Mnichově, poté absolvovala studium chrámové hudební interpretace na mnichovské Konzervatoři Richarda Strausse a hru na klavír a korepetici v Mozarteu v Salcburku ve třídě profesora H. Metzgera, účastnila se mnoha mistrovských kurzů.

Marianne Lösch vystupuje sólově i ve spojení s dalšími hudebníky, jako korepetitorka sborů a orchestrů (Mnichovská filharmonie, symfonický orchestr Mnichov, Mnichovský pěvecký sbor). Varhany často prezentuje ve spojení s dalšími hudebními nástroji: bicími, trubkou, se saxofonem (vydáno také společné CD s Petrem Athamannem; saxofon). Marianne Lösch je zvána na mnohé evropské varhanní festivaly, úspěšná je jako sbormistryně a vedoucí několika pěveckých sborů (Cantus Maiensis, Landsberger Kinderchors, Landsberger Jugendchors).

V rámci Mezinárodního varhanního festivalu VOX ORGANI umění hry na varhany představí v tandemu s mladým hráčem na trubku Lukasem Gothszalkem.

Lukasz Gothszalk se narodil a vyrůstal v Polsku. Na trubku začal hrát v 7 letech. Díky svému mimořádnému talentu je vyhledávaným interpretem mnoha stylů klasické hudby, od baroka po současnou tvorbu.

Je absolventem Staatliche Hochschule für Musik Karlsruhe, Conservatorium van Amsterdam, Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin a Manhattan School of Music v New Yorku. Mezi jeho učitele patřili světově uznávaní pedagogové, uveďme např. Reinholda Friedricha, Edwarda H. Tarra, Marka Goulda či Williama Formana. Lukaszův talent potvrzují úspěchy na mnoha mezinárodních soutěžích. K nejvýznamnějším výsledkům patří prvenství ze soutěže mladých sólistů v Luxemburku z roku 1998, soutěže žesťových nástrojů v polském Jastrzebie Zdroj z roku 2002, soutěže pro žestě a perkuse v Tokiu v roce 2005, či z klání sólistů v americkém Bostonu v roce 2008.

Lukasz Gothszalk vystupoval v mnoha evropských zemích včetně rodného Polska, dále v Japonsku, Jižní Africe, Jordánsku a USA. Spolupracoval s dirigenty jako Pierre Boulez, Sir Simon Rattle, Peter Eötvös, Francois-Xavier Roth, Reinhard Goebel, Jacek Kasprzyk a dalšími. Jako sólista účinkoval s orchestry výrazných jmen, např. Orchester Karajan-Akademie der Berliner Philharmoniker, Bayerischer Rundfunk, Tokyo National Philharmonic, Boston University Ochestra a většinou orchestrálních těles z Polska. Oceňovaným počinem bylo provedení Bachova II. Brandenburgského koncertu v Berlínské filharmonii společně s hudebníky Orchester Karajan-Akademie a Berlínského barokního orchestru.  Za své umělecké aktivity byl Lukasz odměněn několika stipendii.

Současná hudba tvoří důležitou část Lukaszovy kariéry. Je členem několika spolků zabývajících se interpretací moderní hudby. Je jedním z nemnoha sólistů, jejichž repertoár zahrnuje náročná díla autorů, jako jsou např. György Ligeti, B. A. Zimmermann a Luciano Berio.

Johann Sebastian Bach                      Präludium und Fuge d-moll   BWV 539                   

1685-1750                                         

 

Giuseppe Torelli -                              Trompetenkonzert D-Dur                                         

1685-1709                                          Allegro

Adagio - Presto - Adagio

                                                           Allegro

 

Johann Sebastian Bach                      „Schmücke dich, o liebe Seele“   BWV 654             

1685 - 1750                                        aus den Leipziger Chorälen

                                                           Fuge in G                                                                   

 

Georg Philipp Telemann                    Trompetenkonzert f-moll   TWV 51 (orig.pro hoboj)

1681-1767                                          Allegro

Largo e piano

Vivace 

 

J. G. Rheinberger                               Cantilena                                                                  

1839-1901                                          z varhanní sonáty Nr. 11  d-moll op. 148

 

Georg Friedrich Händel                     Suite D-Dur                                                   

1685-1759                                          Overture

Gigue

Air-Menuetto

March-Bouree I+II

 

Program

DatumČasMísto konáníCena
Čtvrtek 15. říjen 2015 19:00 KD Radost 160 Kč / Senioři: 90 Kč / Děti, studenti: 90 Kč