Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Ensemble FLAIR

Nová nadžánrová kapela, která svým nástrojovým obsazením a přítomností sólové zpěvačky vychází z moravské lidové tradice: zde se všichni členové Flairu narodili, zde žijí a zde naplňují svět hudbou a zpěvem.

Obsahem přináší FLAIR symbiózu hudby lidové a hudby vážné. Stálé obsazení muzikantů bez alternací má spět k sehranému a sezpívanému “Flairu”, který vychází tak trochu z Leoše Janáčka, z Bély Bartóka, ale i z odkazu karpatských hudců, budapešťských i bukurešťských Romů a v neposlední řadě ze skladatelských kreací svého uměleckého vedoucího Jana Rokyty mladšího.

 

Ve stádiu prvních měsíců FLAIRu lze poetiku jeho jednotlivým členům přiřknout takto: barevný a verzatilní hlas Kláry Obručové bude oscilovat mezi valašským folklorním festivalem a nočním klubem někde v Rumunsku, housle Petra Valy budou střídat jednoduché, avšak o to těžší rovné tóny s šestnáctinovými notičkami závratných rychlostí, klarinet Jiřího Pivovarčíka bude lkát zaslzelou východoslovanskou duší i štěbetat maďarsky, Jiří Pospěch bude tu lidový kontráš, tu zase sólový violista medově zabarvených tónů, kontrabasista Lukáš Švajda bude tvrdit muziku od tembrů ryze táborových přes rychlé osminové doprovody až po smyčcová sóla nebezpečně blízko kobylce. No a nakonec: uměleckému vedoucímu Janu Rokytovi zůstanou nejen všechny ostatní nástroje, ale i starost (ale především radost!) psát a upravovat. A činí tak nejen k potěšení dalších členů uskupení, ale i především k radosti všech posluchačů, jejichž srdce si FLAIR během své krátké existence získalo.

 

V dubnu letošního roku byla udělena nahrávce studia Českého rozhlasu Ostrava s názvem Ej, lásko, lásko v hudební úpravě Janka Rokyty a v podání skupiny FLAIR hlavní cena Grand Prix Svetozára Stračinu 2015. Soutěž je mezinárodním soutěžním bienále o nejlepší nahrávku v oblasti hudebního folkloru, která pochází z produkce veřejnoprávního rozhlasu sdruženého v Evropské vysílací unii. 

Jan ROKYTA – cimbál, zobcové flétny, umělecký vedoucí

Klára OBRUČOVÁ – zpěv

Petr VALA – housle

Jiří PIVOVARČÍK – klarinet

Lukáš VAJDA – kontrabas

Jiří POSPĚCH – viola

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 9. prosinec 2015 19:00 KD Radost 200 Kč / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč