Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2018

Partner koncertů komorní hudby 2018

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

BENDA QUARTET

Přestože je Benda Quartet zatím poměrně mladé těleso, má za sebou již celou řadu úspěchů. Za zmínku z poslední doby stojí například koncert z dubna 2014, který se uskutečnil v rámci komorní abonentní řady jubilejní 60. sezony Janáčkovy filharmonie Ostrava a sklidil u obecenstva velký ohlas.

Benda Quartet je mladý a dynamický soubor skládající se výhradně z členů Janáčkovy filharmonie Ostrava. Vznikl v roce 2012 na popud houslistů Petra Bendy a Petra Grabovského. I coby členové velkého symfonického orchestru chtěli provozovat kvalitní komorní hudbu a pokračovat tak nadále v realizaci komorních projektů, kterým se hojně věnovali již od dob studií nejen v České republice, ale také na prestižních zahraničních školách a mistrovských kurzech, v neposlední řadě také během Bendova mnohaletého působení v PKF - Prague Philharmonia. Oba houslisté mají bohatou praxi v sólové a komorní činnosti, za sebou celou řadu společných koncertů i angažmá v rámci větších komorních uskupení, jako např. Jack Martin Händler Academy v Lucembursku. Jeden z projektů Svatováclavského hudebního festivalu v Ostravě jim dal v roce 2012 příležitost spolupracovat s dalšími předními hudebníky Janáčkovy filharmonie, mezi nimiž byli violoncellista Tomáš Svozil a violista Marek Šumník. Na základě tohoto setkání a navíc po velmi intenzivní muzikantské zkušenosti ve speciálně vytvořeném festivalovém komorním ansámblu se pak již současný Benda Quartet rozhodl s podobnou intenzitou a entusiasmem nadále soustavně věnovat bohatému kvartetnímu repertoáru. 

Petr Benda - violin / housle

Petr Grabovský - violin / housle              

Marek Šumník - viola

Tomáš Svozil - violoncello

Program

DatumČasMísto konáníCena
Středa 18. listopad 2015 19:00 KD Radost 150 Kč / Senioři: 100 Kč / Děti, studenti: 100 Kč