Kontakt

Městské kulturní středisko Havířov
Hlavní třída 31a
736 01 Havířov - Město
Tel: 596 808 011
Email: sekretariatmks@mkshavirov.cz
Identifikátor datové schránky: qs9rdxg

Pokladny a rezervace

Kulturní dům Petra Bezruče
Kulturní dům Leoše Janáčka
Kulturní dům Radost
Společenský dům
Kino Centrum
Letní kino

zobrazit

Poukázky Flexi Pass

Flexi PassV pokladnách MKS Havířov je možná úhrada vstupenek na kulturní pořady prostřednictvím tzv. flexi passů společností Le Chéque Déjeuner, s.r.o., a spol. Edenred CZ, s.r.o.

zobrazit

Platby kartou

V pokladnách Kulturního domu Petra Bezruče a Kina Centrum je možná úhrada vstupenek platebními kartami.Mediální partner MKS Havířov 2019

Partner koncertů komorní hudby

 

Změna programů a termínů vyhrazena.

Koncert v rámci 40. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu JANÁČKŮV MÁJ

Jeden z nejžádanějších klavíristů současnosti Rafal Blechacz konečně vystoupí na festivalu a exkluzivně na jediném koncertu v ČR. Kromě něj na Janáčkově máji společně s ním poprvé uvítáme také orchestr Amsterdam Sinfonietta.

 

Rafal Blechacz – klavír

Amsterdam Sinfonietta

Candida Thompson – umělecká vedoucí

 

Program koncertu: 

Sibelius: Scéna s jeřáby op. 44 č. 2

Mozart: Koncert  pro klavír a orchestr A dur  KV 488   

Rautavaara: Pelimannit op. 1

Grieg: Smyčcový kvartet g moll op. 27 

Vítěz varšavské klavírní soutěže Fryderyka Chopina poprvé na festivalu! 

Rafal Blechacz (nar. 1985 Nakło nad Notecią) je polský klavírista, absolutní vítěz prestižní Chopinovy mezinárodní klavírní soutěže v roce 2005. S hrou na klavír začínal až v osmi letech, nejdříve uvažoval také o hře na varhany. V roce 2007 promoval na Hudební akademii Felikse Nowowiejského v Bydgoszczi, kde studoval u Katarzyny Popowové-Zydron. Jeho hvězdnou kariéru odstartoval právě úspěch z r. 2005, kdy získal hlavní ceny v pěti kategoriích: polonéza, mazurka, sonáta, klavírní koncert a nejlepší polský účastník soutěže. Toto vítězství mu otevřelo cestu do předních koncertních sálů v Londýně, Berlíně, Mnichově, Vídni, Amsterdamu, Paříži, New Yorku i Tokiu.  Hned v následujícím roce mu Deutsche Gramophon nabídl exkluzívní nahrávací smlouvu, na jejímž základě v roce 2007 nahrál komplet Chopinových preludií, druhé CD z roku 2008 obsahovalo sonáty Haydna, Beethovena a Mozarta, třetí CD z roku 2009 oba Chopinovy klavírní koncerty. Další CD Debussy/Szymanowski se stalo sólovou klavírní nahrávkou roku 2012. Zatím poslední CD z r. 2013 se vrací k Chopinovi nahrávkou skladatelových Polonéz. 

Amsterdam Sinfonietta, založená v r. 1988, je věhlasný soubor dvaadvaceti talentovaných hudebníků, kteří od r. 2003 vystupují pod vedením umělecké vedoucí a první houslistky Candidy Thompson. Těleso si získává uznání svými vynikajícími výkony a inovativními programy, které často zahrnují překvapivé kombinace skladeb, např. známý repertoár ve spojení s díly na objednávku, novými úpravami nebo zřídka prováděnými skladbami.

Amsterdam Sinfonietta spolupracuje s předními sólisty, opakovaně se k ní vracejí takoví umělci jako Janine Jansen, Jean-Guihen Queyras, Maxim Vengerov, Thomas Hampson Sol Gabetta nebo Martin Fröst. Vystupují v prestižních sálech po celém světě, často jsou hosty mezinárodních festivalů, nejbližší zahraniční turné je zavedou do Německa, Ruska a Číny.

Program

DatumČasMísto konáníCena
Sobota 6. červen 2015 19:00 KD Petra Bezruče (velký sál) 250 Kč, ZTP/P a ZTP sleva 50% / Senioři: 150 Kč / Děti, studenti: 150 Kč